3 tipy na luxusní wellness pobyty ve Slovinsku

Rikli Balance Hotel, Bled, Slovinsko

Slovinsko je země, která se kromě krásné přírody může pochlubit i prvotřídní nabídkou wellness a termálních lázní. Vybrali jsme pro vás tři prvotřídní hotely s wellness a termální vodou z nabídky hotelů Sava Hotels & Resorts. Podívejte se na tipy, jak zde zažít luxusní wellness pobyt.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Obsah

1. Rikli Balance Hotel Bled – termální zážitky s výhledem na jezero Bled

Rikli Balance Hotel, Bled, Slovinsko
Rikli Balance Hotel je velmi moderním hotelem na Bledu. Zařízení je designové a zároveň velmi teplé a domácké.

Rikli Balance Hotel leží na břehu nejkrásnějšího slovinského jezera Bled. Jedná se o čtyřhvězdičkový superior hotel s největším termálním bazénovým komplexem na Bledu. Hotel nese jméno podle švýcarského lékaře Arnolda Rikliho, který v 19. století na Bledu založil přírodní lázně, a na jehož principy navazuje místní nabídka.

Vybavení hotelu – přírodní materiály a alpská tradice

Rikli Balance Hotel, Bled, Slovinsko
Moderně zařízené pokoje se vyznačují různými prvky. Některé mají dokonce stěnu porostlou mechem, který čistí vzduch.

Rikli Balance Hotel byl v letech 2017 a 2018 kompletně zrekonstruován a protkán několika prvky, které se nesou napříč vybavením i službami. Jedná se především o smrk a med. Interiéry jsou zařízeny ze smrkového dřeva z lokálních zdrojů a dekorace jsou tvořeny tvary včelích pláství. Smrkové silice i med najdete také v místním wellness.

Pokoje hotelu jsou zařízeny dle různých témat – smrkový, medový, perníkový a Rikli pokoj. Zajímavým prvkem je mechová stěna v regeneračním Rikliho pokoji, která čistí vzduch od bakterií.

Termální bazény – koupání s výhledem na Bledské jezero

Terme Bled, Slovinsko. Foto: Sava Hotels & Resorts
Z bazénů Živa wellness centra, které k hotelu přiléhá, je krásný výhled na jezero a Bledský hrad.

Součástí hotelu je bazénový komplex Živa, pojmenovaný podle staré slovanské bohyně. Jedná se o největší bazénový komplex na Bledu. Voda v bazénech je termální z místních zřídel a dosahuje teploty 30 °C. Při koupání si užijete krásné výhledy na jezero Bled, které jsou zvlášť kouzelné za tmy.

Rikli Balance Hotel, Bled, Slovinsko
V Živa wellness centru najdete také unikátní vnitřní tobogán.

Najdete tu čtyři vnitřní bazény, vnitřní dětské brouzdaliště a termální venkovní bazén. Nejen pro děti je k dispozici vnitřní tobogán, dospělí si zase mohou užít vířivku. Využít můžete také bar s občerstvením. Hoteloví hosté mají vstup do bazénů v ceně pobytu.

Sauny a wellness – éterické oleje a med

Rikli Balance Hotel, Bled, Slovinsko
Živa Wellness Centre nabízí šest saun a relaxační zónu.

Součástí wellness centra Živa je šest saun – 3 turecké sauny a 3 finské sauny. Po saunování je možné se ochladit ve dvou studených bazénech. Hoteloví hosté mají na vstup do saun slevu.

Místní wellness je založené na éterických olejích z horských bylin a smrku a na medu. V nabídce jsou klasické masáže nejrůznějšími oleji nebo medové masáže. Místní specialitou je masáž olejem z horských bylin a borovice a masáž konečky mladých smrkových větviček, z nichž se uvolňují silice. Užít si můžete také koupele se smrkovými silicemi.

Ve wellness nabídce jsou také různé komplexní programy pro jednotlivce i páry, které zahrnují koupání v bazénech, saunování, masáže a procedury i místní zdravou gastronomii.

Co dělat na Bledu

Bled, Julské Alpy, Slovinsko
Jezero Bled je neoblíbenější destinací ve Slovinsku. Jedná se o magické místo s velmi starou historií a úchvatnou atmosférou.

Rikli Balance Hotel leží na břehu Bledského jezera, které je nejoblíbenější destinací ve Slovinsku. Z aktivit se nabízí procházka kolem jezera, výlet na Bledský hrad a vyjížďka loďkou na Bledský ostrov. Pokud si chcete užít nejkrásnější výhled na jezero, vydejte se na vyhlídku Ojstrica. Nedaleko jezera nejdete také úchvatnou soutěsku Vintgar.

Ze vzdálenějších výletních cílů doporučujeme Bohinjské jezero a také blízké městečko Radovljica, kde můžete ochutnat místní tradiční perníková srdce a prohlédnout si muzeum perníkářství.

3,5 km od hotelu se nachází také dvě golfové hřiště Royal Bled. První z nich s 18 jamkami a druhé s 9.

Ověřte si ceny a termíny na 👉 profilu Rikli Balance Hotelu Bled

2. Hotel Livada Prestige Moravske Toplice – termální koupel ve vlastním pokoji

Hotel Livada Prestige, Terme 3000 Moravske Toplice, Slovinsko
Hotel Livada Prestige je luxusním pětihvězdičkovým hotelem v termálech Terme 3000 Moravske Toplice.

Hotel Livada Prestige je pětihvězdičkový hotel v termálních lázních Terme 3000 Moravske Toplice. Hotel je tím nejluxusnějším, co můžete v těchto největších termálech ve Slovinsku zažít. Luxusní prostorný interiér, tři hotelové restaurace, dva bary a navíc černá termominerální voda přímo ve vaší koupelně.

Hotel Livada Prestige, Terme 3000 Moravske Toplice, Slovinsko
Pokoje Hotelu Livada Prestige jsou prostorné a velmi komfortní. Specialitou je vana na černou termominerální vodu přímo ve vaší koupelně.

Možnost dopřát si termální koupel přímo ve svém pokoji, je unikátní předností Hotelu Livada Prestige. Koupelny všech pokojů jsou vybaveny vedle sprchového koutu speciální vanou, do které si můžete napustit černou termominerální vodu, která je největším bohatstvím těchto lázní. Její léčebnou sílu máte možnost si užít ve svém soukromí.

Termální bazény – klidný hotelový bazén i největší termální aquapark ve Slovinsku

Hotel Livada Prestige, Terme 3000 Moravske Toplice, Slovinsko
Vnitřní hotelový bazén je klidnější než termální aquapark a nabízí stejně tak termální vodu i bazén s černou termominerální vodou.

Hoteloví hosté mají přístup do hotelového bazénu i do termálního parku Terme 3000, který je největším ve Slovinsku. Klidnější hotelový bazén nabízí vnitřní i venkovní bazén s termální vodou, dětský vnitřní a venkovní bazén s tobogánem a bazén s černou termominerální vodou. Ve vnitřní části bazénů můžete využít také bar.

Terme 3000 Moravske Toplice, Slovinsko
Bazény s černou termominerální vodou si můžete užít i v rozsáhlém termálním aquaparku s venkovními i vnitřními bazény.

V ceně pobytu je také vstup do rozsáhlého termálního parku Terme 3000. Najdete tu 30 vnitřních i venkovních bazénů s termální vodou, bazény s nefiltrovanou termominerální vodou, dětská brouzdaliště, vířivky i řadu skluzavek a tobogánů. Ve venkovním areálu jsou k dispozici upravené trávníky na ležení a slunění.

Voda v hotelových bazénech i bazénech aquaparku přesahuje teplotu 30 °C. Bazény s černou termominerální vodou dosahují teploty 38 °C.

Sauny a wellness – thajské centrum i masáže s lučními esencemi

Terme 3000 Moravske Toplice, Slovinsko. Foto: Sava Hotels & Resorts
Termální aquapark disponuje zbrusu novými saunami a relaxačními zónami.

Přímo v Hotelu Livada Prestige můžete využít šest různých saun – finskou, tureckou, infračervenou saunu, caldarium, laconium a banearium. Dále masážní bazén a Kneippovy koupele.

K hotelu patří také thajské masážní centrum. Klasické masáže pak můžete využít v Medico-wellness centru Thermalium, které přiléhá k termálnímu aquaparku. Místní specialitou jsou masáže dýňovým olejem a olejem z lučního kvítí. V nabídce jsou také koupele a zkrášlující procedury.

Co dělat v Moravských Toplicích

Ocean Orchids, Moravske Toplice, Slovinsko
Nedaleko Moravských Toplic můžete navštívit tropický skleník pěstírny orchideí Ocean Orchids, kde si můžete místní orchideje i zakoupit.

Moravské Toplice leží v rovinatém kraji Prekmurje na východě Slovinska. V bezprostřední blízkosti termálů najdete vzácný kostel v Bogojině od architekta Jože Plečnika. K návštěvě doporučujeme také tropický skleník v pěstírně orchidejí Ocean Orchids nebo procházku kolem Bukovnického jezera.

Viniční domek Malek, Jeruzalem, Slovinsko
Východní Slovinsko je oblastí vína. Nejlepší ochutnáte v oblasti Jeruzalema, která je od Moravských Toplic vzdálená asi 30 minut autem.

Východ Slovinska je vyhlášený prvotřídním vínem. Za nejlepšími víny se vydejte do oblasti kolem vesnice Jeruzalem. Pokud budete chtít navštívit východoslovinská města, rozhodně nevynechejte Ptuj a Maribor, kde najdete nejstarší vinnou révu na světě.

Pro milovníky golfu je u hotelu k dispozici golfové hřiště s 18 jamkami a nejdelší jamkou ve Slovinsku. Vybavení si tu můžete půjčit a je také možnost přihlásit se na soukromou lekci golfu.

Ověřte si ceny a termíny na 👉 profilu Hotelu Livada Prestige Moravske Toplice

3. Grand Hotel Primus Ptuj – lázně v římském duchu

Grand Hotel Primus, Terme Ptuj, Slovinsko
Grand Hotel Primus je nejkomfortnějším hotelem termálů Ptuj. Termální vodu si tu můžete napustit dokonce do své vany.

Na okraji nejstaršího města Slovinska Ptuj se rozkládají termální lázně Terme Ptuj, jejichž nejluxusnější ubytovací možností je Grand Hotel Primus. Čtyřhvězdičkový superior hotel, který vznikl v roce 2007, získal jméno podle římského vojevůdce Marca Antonia Prima a v duchu starověkého Říma se nese i jeho vybavení. Specialitou hotelu je, že si můžete napustit vanu termální vodou přímo ve svém pokoji.

Téma starého Říma není náhodné, souvisí s historií Ptuje – město bylo založeno právě Římany a jeho původní jméno znělo Poetovio. Římské prvky najdete v Grand hotelu Primus zejména v bazénech, saunách a wellness prostorách.

Termální bazény – relax i zábava pro mladé

Grand Hotel Primus, Ptuj, Slovinsko
Bazény Vespasianus Grand Hotelu Primus jsou zařízeny v římském duchu

Terme Ptuj nabízejí celou řadu bazénů s termální vodou o teplotě většinou 33 °C. Přímo v hotelu Primus můžete využít bazény Vespasianus – vnitřní a venkovní bazén, vnitřní dětské brouzdaliště, dvě vířivky a bar.

Terme Ptuj, Slovinsko
Venkovní vodní park nabízí také zábavu ve vodním světě. Součástí jsou tobogány i pomalá řeka.

Hoteloví hosté mají v ceně pobytu volný vstup také do termálního parku se soustavou 6 vnitřních a jednoho venkovního bazénu. Velkým lákadlem termálního parku je soustava tobogánů, z nichž jeden měří 78 metrů a nabízí dokonce zvukové a vizuální efekty. Dalšími příjemnými atrakcemi jsou pomalá řeka nebo vlnobití.

Wellness a sauny – regenerace v římském stylu

Terme Ptuj, Slovinsko
V Termách Ptuj si můžete užít nejrůznější wellness procedury a masáže.

V Grand Hotelu Primus i v termálním parku můžete navštívit sauny. Prostředí je zařízené v římském stylu a nabízí se šest různých finských a tureckých saun. Součástí jsou také Kneippovy koupele, založené na střídání teplé a studené vody, nebo ledová jeskyně.

Terme Ptuj, Slovinsko
Wellness Grand Hotelu Primus nabízí také sauny a termální koupele.

Protože se jedná o termální lázně, najdete v Termách Ptuj bohatou nabídku wellness služeb a procedur. Přikoupit si můžete soukromé termální koupele nebo různé druhy masáží. Místní specialitou je masáž vinným olejem, ale v nabídce je i kakaové máslo, bahenní obklady nebo lávové kameny. V medico-wellness centru si můžete zajít i na nejrůznější zkrášlující procedury a formování postavy.

Gastronomie – zdravé zpestření regenerace

Grand Hotel Primus, Terme Ptuj, Slovinsko
Grand Hotel Primus je vyhlášený kvalitní gastronomií zaměřenou na zdravé stravování. Zvláštním zážitkem jsou místní brunche.

Grand hotel Primus si zakládá na vynikající zdravé gastronomii. Nabídka hotelových restaurací i baru byla sestavena ve spolupráci s nutričním specialistou. Cílem je, aby hosté doplnili svůj ozdravný pobyt i zdravým stravováním.

Specifikem místní fit gastronomie jsou také cedulky, které vám doporučují vhodnou kombinaci pokrmů i velikost porcí. Sledovat můžete i výživové hodnoty jednotlivých pokrmů. Autoři jídelníčku mysleli samozřejmě i na děti. V nabídce tedy najdete i zdravá dětská jídla založená na zdravých surovinách a přizpůsobená dětským chutím.

Příjemným zážitkem jsou nedělní brunche, na nichž jsou pokrmy připravovány přímo před vašima očima. Okolí Ptuje je vinařským regionem a nabídku místních vín najdete také v hotelové nabídce.

Co dělat v Termách Ptuj

Ptuj, Slovinsko
Panorama starobylého města Ptuj nad řekou Drávou

Termální lázně Ptuj mají vynikající polohu na okraji malebného městečka Ptuj, které je nejstarším městem ve Slovinsku. Od hotelu se příjemnou procházkou podél řeky Drávy dostanete do centra Ptuje, kde se projdete středověkými uličkami a vystoupáte k Ptujskému hradu nad městem. V Ptuji najdete také prastaré vinné sklepy, kam se můžete vydat na prohlídku s degustací.

Na opačném konci města Ptuj najdete Ptujskou přehradu, která láká k rekreačním aktivitám. Půjčit si tu můžete i kanoe nebo šlapadla.

Pro milovníky golfu je přímo u hotelu k dispozici golfové hřiště s 18 jamkami. Specialitou hřiště jsou vodní překážky. Pokud jste začátečníci, můžete se tu přihlásit i do soukromých hodin golfu.

Ověřte si ceny a termíny na 👉 profilu Grand Hotelu Primus Ptuj

Slovinsko je země s vysokou úrovní wellness služeb a množstvím termálních zážitků. Vyzkoušet při návštěvě Slovinska některý z termálních parků a wellness dodá dovolené zcela nový rozměr. Doporučujeme k návštěvě.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Eliška Bernardová

Eliška Bernardová

Vystudovala slovinštinu a věnuje se objevování slovinské kultury, literatury a místní přírody a zajímavých míst. Vyhledává pro vás zajímavé destinace a mapuje je při svých cestách. Kromě cestování po Slovinsku překládá ze slovinštiny.

Komentáře

 1. Věrka Valečková

  To je asi vlastní doprava.

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, ano, doprava vlastní. Nejedná se o zájezd, jen doporučení na ubytování s wellness.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Přidat komentář

Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.