Lázeňský resort LifeClass v Portoroži – zažijte nevšední středomořskou relaxaci

Hotel Riviera, LifeClass Hotels & Spa, Portorož

Slovinské pobřeží je sice krátké, ale ukrývá poklady. Věděli jste, že u slovinského moře můžete navštívit termální prameny? V našem článku jsme pro vás vybrali lázeňskou oblast podél břehu Jaderského moře – resort LifeClass & Spa v oblíbeném letovisku Portorož. Inspirujte se, kde se nechat hýčkat blahodárnými účinky středomoří.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

LifeClass Hotels & Spa – vyhřívaná mořská voda a nejkrásnější soukromá pláž

LifeClass Hotels & Spa se nachází přímo nad promenádou v Portoroži.

Oblíbené turistické letovisko Portorož bylo vyhledávané pro své léčebné účinky slané vody již ve 13. století, kdy si zde obezitu a revmatismus léčili benediktinští mniši. Dnes se v největším letovisku slovinského pobřeží rozkládá komplex šesti hotelů Lifeclass Hotels & Spa, který leží přímo u moře u hlavní promenády.

Pyšní se soukromou pláží patřící k nejexkluzivnějším plážím Jadranu. Resort představuje ideální volbu pro všechny, kteří hledají odpočinek u moře s vysokou úrovní služeb poskytující maximální pohodlí a vyžití i v případě nepříznivého počasí.

Mořské lázně a wellness – sedm druhů saun a ohřívaná slaná voda

Hotel Riviera, LifeClass Hotels & Spa, Portorož
Sea Spa v Portoroži – mořské lázně s bazény s ohřívanou slanou vodou.

Všechny hotely jsou propojeny podzemní nebo nadzemní chodboutermálním komplexem Terme LifeClass, který je státem uznaný jako termální lázně. Těšit se můžete na termální a vyhřívané slané bazény či vířivky. Lázně vyhledávají také lidé, které trápí dýchací potíže či kožní problémy, na které má přímořské podnebí a slaná voda blahodárný vliv.

Wellness Hotel Apolo – LifeClass Hotels & Spa, Portorož, Slovinsko
Wellness centrum komplexu hotelů LifeClass & Spa v Portoroži.

Relaxaci v termálech doplňuje také bohatá nabídka wellness zahrnující saunový park se sedmi různými druhy saun nebo thajské, ájurvédské a další procedury včetně diagnostických a léčebných služeb. Nadto je možné využít masáže a různá přírodní kosmetická ošetření pleti a celého těla.

Hotely komplexu LifeClass & Spa Portorož – pro sportovce i rodiny s dětmi

Mind Hotel Slovenija – LifeClass Hotels & Spa, Portorož, Slovinsko
Pětihvězdičkový Mind Hotel Slovenija je nejluxusnějším hotelem rezortu LifeClass Hotels & Spa.

Šestice hotelů nabízí komfort nejen v podobě krásných pokojů s výhledem na moře nebo park. Jednou z největších předností a výhod ubytování v hotelech resortu LifeClass Hotels & Spa je luxusní soukromá pláž Meduza s restaurací, lehátky, slunečníky a altánky, která leží pár metrů od hotelů.

Act-ION Hotel Neptun – LifeClass Hotels & Spa, Portorož, Slovinsko
Exkluzivní soukromá pláž Meduza s pestrou nabídkou doplňkových služeb.

Všechny hotely jsou na vysoké úrovni – vůbec nejluxusnějším hotelem resortu LifeClass & Spa Portorož je pětihvězdičkový Mind Hotel Slovenija s hned dvěma špičkovými hotelovými restauracemi. Ostatní hotely jsou čtyřhvězdičkové a každý zaujme něčím jiným. Soukromou terasu s bazénem a vyhlášenou kavárnu s čerstvými dezerty nabízí Grand Hotel Portorož.

Rodinám s dětmi je silně nakloněný Hotel Mirna s dětskou hernou i speciálním dětským wellness. Pro milovníky sportu a obzvláště cyklistiky je ideální volbou Act-ION Hotel Neptun, kde je každé patro zasvěcené jinému typu aktivity.

Socializing Hotel Mirna, LifeClass Hotels & Spa, Portorož, Slovinsko
Socializing Hotel Mirna – LifeClass Hotels & Spa

V Hotelu Riviera hosté mohou využívat společnou terasu s venkovním bazénem a výhledem na promenádu v Portoroži i krásný Piranský záliv. Wellness Hotel Apolo oslavuje sílu bylin z vlastní hotelové zahrádky v Restauraci Herbae i Aroma baru, kde se připravují mimo jiné lahodné nápoje s ovocem z místních sadů.

Gastronomie – hýčkání chuťových buněk v několika restauracích

Wellness Hotel Apolo – LifeClass Hotels & Spa, Portorož, Slovinsko
Restaurace TreeTop s nabídkou zdravých pokrmů s rukopisem nápaditých šéfkuchařů.

Resort LifeClass Hotels & Spa se může pochlubit hned několika špičkovými restauracemi. V samoobslužné Restauraci TreeTop umístěné v korunách borovic si při výhledu na moře skrz zelené koruny stromů můžete pochutnávat na kreativně pojatých zdravých pokrmech.

Restaurace Meduza, která leží na hotelové pláži, nabízí společně s úžasným pohledem na moře také čerstvé těstoviny, saláty, grilovaná masa, smažené chobotnice nebo saláty z mořských plodů, které se perfektně snoubí se sklenkou sektu nebo domácí malvazie.

Hotel Riviera, LifeClass Hotels & Spa, Portorož, Slovinsko
Restaurace Salina pracuje výhradně s lokálními sezónními surovinami.

Restaurace Salina si zakládá na přípravě pokrmů pouze ze sezónních a lokálních surovin. Pochutnat si tak můžete na piranském okounovi z jediných slovinských sládek – rybí farmy Fonda, místním olivovém oleji nebo solném květu ze sečovelských solných pánví.

Nejmodernějším gastro podnikem v Portoroži je Istrian Bistro&Tapas bar, který vás okouzlí unikátní atmosférou i svěžím pojetím tradiční istrijské kuchyně v podobě drobných chuťovek ve stylu tapas.

Kam vyrazit v Portoroži

Portorož, Slovinsko
Portorož je nejluxusnější slovinské přímořské letovisko.

Portorož je především letovisko s živou promenádou s bary, restauracemi, písečnou pláží a přístavem, ale najdete tu také historická místa a památky. V docházkové vzdálenosti je městečko Piran, které je díky půvabným stísněným uličkám a benátské architektuře považováno za nejkrásnější město slovinského pobřeží.

Mezi koupáním se můžete vypravit na výlet také do nedalekých měst Izola a Koper s krásnými historickými centry. Budete-li mít městeček dost, můžete se vydat do přírodní rezervace Strunjan vzdálené pár kilometrů od resortu.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.