Skiareál Krvavec

Panoramatické lyžování nedaleko Lublaně

Skiareál Krvavec leží nedaleko hlavního města Lublaně a nabízí rozmanité sjezdovky, které jsou vhodné jak pro náročné lyžaře, tak pro rodiny s dětmi. Užijete si tu lyžování na 30 km upravených sjezdovek, freepark či obří slalom, ale také třeba noční sáňkování.

Lyžařské středisko Krvavec je jeden z nejoblíbenějších areálů ve Slovinsku. Užijete si tu široké sjezdovky a krásné výhledy na Kamnicko-Savinjské Alpy. Středisko leží ve vysoké nadmořské výšce, proto zajišťuje skvělé podmínky a dlouhou sezónu. Leží navíc jen 25 km od Lublaně, lyžování tedy můžete skvěle spojit s návštěvou slovinského hlavního města.

Skiareál Krvavec, Kamnicko-Savinjské Alpy, Slovinsko
Skiareál Krvavec je vysokohorské středisko s širokými otevřenými sjezdovkami

Pokud vyhledáváte náročnější terény a akrobacii, vyzkoušejte si místní freestyle park. Měří 800 metrů s výškovým rozdílem 140 metrů, najdete tu 6 skoků a 10 dalších atrakcí. Vyzkoušet si můžete také obří slalom. Pro start na slalomu s měřením času si musíte koupit žeton za 2 €.

Pro děti je na Krvavci zmenšená podoba freestyle parku s malými skokánky a upravenými terény, kde se mají možnost vyblbnout. Pro děti, které se lyžovat teprve učí, je to tu ideální. Mají tu k dispozici místo vleku pás a ti úplní začátečníci lyžařský kolotoč, který je táhne dokolečka a na kterém se naučí rovnováze. A po lyžovačce si na Krvavci užijete skvělé noční sáňkování.

Podrobnosti o lyžařském areálu Krvavec:

 • 420 km z ČR (z přechodu Dolní Dvořiště)
 • vhodné pro náročné lyžaře i rodiny s dětmi
 • nadmořská výška od 1450 do 1971 metrů
 • 8 lanovek a 3 vleky
 • 30 km sjezdových tratí
 • 100 lyžařských dní v sezóně
 • noční sáňkování
 • cena celodenní permanentky pro dospělé 35 €

Lyžovali jste už na Krvavci? Podělte se s námi o zážitky. Nebo vás ještě něco zajímá? Napiště do komentářů.

O autorovi

Eliška Bernardová

Eliška Bernardová

Vystudovala slovinštinu a věnuje se objevování slovinské kultury, literatury a místní přírody a zajímavých míst. Vyhledává pro vás zajímavé destinace a mapuje je při svých cestách. Kromě cestování po Slovinsku překládá ze slovinštiny.

Komentáře

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  Close