Kostanjevica na Krki

Nejmenší a jedno z nejstarších měst ve Slovinsku ležící na ostrově řeky Krka s malebným historickým centrem

Unikátní obec Kostanjevica na Krki leží v jihovýchodní části Slovinska – nedaleko chorvatských hranic, na cestě mezi Lublaní a Záhřebem. Jde o jedno z nejstarších a nejmenších měst ve Slovinsku. První zmínka o něm pochází z roku 1252, ale archeologické nálezy dokládají osídlení již v pravěku. Město je jedinečné tím, že se rozprostírá na ostrůvku v meandru řeky Krka a je obklopené krásnou krajinou. Díky jeho poloze a malebným uličkám se městu přezdívá Benátky Slovinska. Navíc se jedná o jediné město ve Slovinsku, které v minulosti nemělo žádnou obrannou zeď.

Přístup do historického jádra města umožňují tři dřevěné mosty, které jsou charakteristické pro region Dolenjska. V historickém jádru se nachází bývalý cisterciácký klášter Kostanjevica, kde v současnosti sídlí Galerie Božidar Jakac se sbírkou umění 20. století, pojmenovaná podle slavného slovinského malíře. Nachází se zde také farní kostel sv. Jakuba, který byl postaven před rokem 1220 a kostel sv. Nikolase postaveného kolem roku 1400. Ve městě je spousta kaváren, restaurací a během roku se tu koná také několik zajímavých tradičních akcí.  Město bylo v roce 1997 díky svému dochovanému středověkému jádru prohlášeno kulturní a historickou památkou. 

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Volně přístupné

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.