Karavanem do Slovinska, Kemp Špik, Gozd Martuljek, Kranjska Gora, Slovinsko
Turistická farma Smogavc, Zreče, Slovinsko
Kemp Bohinj, Ukanc, Slovinsko

Kempy ve Slovinsku

Ideální podmínky pro kempování v Julských Alpách, u termálů i na břehu Jaderského moře

Perfektně vybavené kempy pro stanování i karavany.

Kde ve Slovinsku kempovat?

Skvěle vybavené kempy najdete ve Slovinsku ve všech turisticky navštěvovaných oblatech. Vybírat můžete z menších rodinných i velkých kempů s perfektním vybavením. Krásnou lokalitou pro kempování je Údolí Soči, kde můžete spát při šumění vody a užít si tu třeba rafting. Perfektně vybavené kempy najdete u jezer Bled a Bohinj.

Pokud chcete spojit kempování s koupáním, vydejte se stanovat k Jaderskému moři nebo do termálů. Kempovat můžete i u hlavního města Lublaně.

Na co se připravit před cestou do kempu

Pokud se rozhodnete kempovat v době letních prázdnin, doporučujeme si místo v kempu předem rezervovat. V turisticky nejnavštěvovanějších oblastech bývají kempy často plné a pokud máte trochu větší stan, může být problém najít místo. S karavanem lze mimo kempy zastavit a přenocovat i na oficiálních vyhrazených místech pro karavany.

Rozhodně nedoporučujeme kempovat ve volné přírodě na místech, která k tomu nejsou určena bez souhlasu vlastníka daného pozemku. Kempování mimo kempy je ve Slovinsku zakázané. Zejména v turisticky exponovanějších místech jsou kontroly časté a pokuty se pohybují do výše 800 €. Na území Triglavského národním parku je rozmezí pokut dokonce od 1 000 € do 5 000 €.

Cesta do Slovinska karavanem

Pro cestu z České republiky do Slovinska karavanem neplatí žádné zvláštní podmínky. Na cestu přes Rakousko je nutné zakoupit si dálniční známku, která lze koupit i online na webu rakouské správy dálnic. Zde se dá online zakoupit i průjezd zpoplatněnými tunely, například na dálnici A9 mezi Lincem a Grazem a na dálnici A10 mezi Salzburkem a Villachem. Více o cestě do Slovinska si můžete přečíst také na naší stránce s informacemi o příjezdu do Slovinska.

Pro jízdu po slovinské dálnici je potřeba zakoupit dálniční známku (vinjeta). Ta lze koupit pouze online na webu slovinského ředitelství dálnic. Známku doporučujeme koupit ještě před vjezdem do Slovinska. Slovinské dálnice jsou zpoplatněny od samotného začátku a kontroly bývají časté. Známka pro karavan stojí stejně jako pro auto nebo pro auto s přípojným obytným vozem. Týdenní známka stojí 15 €, měsíční 30 €.

Potíž může být u obytných dodávek. Pro vozidla s výškou nad 1,30 m (většina standardních dodávek) platí na slovinských dálnicích jiný tarif. Za týdenní známku je třeba zaplatit 30 €, za měsíční 60 €. Kompletní přehled vozidel, kterých se druhá kategorie týká, je dostupný na webu slovinského správce dálnic (i v češtině).

Vybavení kempů

Kempy ve Slovinsku poskytují veškerý komfort. Naprostou samozřejmostí je vybavení parcel pro karavany přípojkou k elektřině a vodě. Některé kempy nabízejí i plynovou a odpadní přípojku. Běžnou součástí většiny kempů je rovněž servisní místo, kde se dá provést údržba karavanu nebo obytného vozu.

Ve velké části kempů najdete také obchod a restaurace. Velká část kempů ve Slovinsku se zaměřuje na udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Většina kempů je vhodná jak pro ubytování ve stanu, tak pro karavany a obytné vozy. Kempy mají oba druhy parcel zpravidla oddělené.