Kemp Bohinj – Ukanc

Kemp Bohinj se nachází v osadě Ukanc na břehu Bohinjského jezera. Lokalita nabízí především nádherný zážitek z kempování v přírodě. Na 5 hektarech plochy se nachází prostory pro kempování jak s karavanem nebo obytným autem, tak pro stany.

Kemp je rozdělen na dvě zóny – zóna A je určena pro hosty s karavanem a zóna B je určena pro stany a nachází se v lese. V zóně A je několik přípojek elektřiny, v zóně B pouze jedno. Kemp má nově zrekonstruovaná sociální zařízení. K dispozici je i restaurace a dětské hřiště. Díky poloze na břehu Bohinjského jezera nabízí kemp i příjemné osvěžení ve vodách jezera. Voda v Bohinjském jezeře může být v létě teplá až 22 °C.  V kempu je k zapůjčení také stan pro 2 nebo 4 osoby.

Západní část Bohinjského jezera je ideální základnou pro horolezectví, návštěvu vodopádu Savica, plavbu na lodičkách, rybaření, jízdu na kajaku, koupání a další sportovní i nesportovní aktivity. Kemp je také konečnou stanicí turistické lodi, která jezdí po jezeře.

Kemp Bohinj nenabízí možnost rezervace a vzhledem k jeho poloze nejsou kempovací místa uspořádána tradičním způsobem. Ve vysoké sezóně se doporučuje příjezd v dřívějších denních hodinách, abyste našli místo po odjíždějících hostech.

Kontakt