Base Camp – Bovec

Base camp Bovec je menší kemp v městečku Bovec v srdci Julských Alp. Je určený pouze pro stany. Přímo v kempu se nachází půjčovna outdoorového vybavení. Base camp je součástí české outdoorové agentury Alpi Center a domluvíte se v něm česky.

Kemp stojí na zatravněné ploše na slunečném místě. Kemp je určený pouze pro stany. Jsou zde elektrické přípojky a vedle recepce nově postavené sociální zařízení se sprchami. K dispozici je také lednice. Pro větší skupiny je na rezervaci k dispozici kuchyňka, nádobí je potřeba mít vlastní. Nově je vybudováný také dřevěný přístřešek. Volně k využití je i ohniště, gril a vnitřní i venkovní posezení. Výběr restaurací a pivovar je v nedalekém centru Bovce.

Kemp je součástí areálu Alpi Center, který nabízí možnost vyzkoušet si mnoho zajímavých sportovních aktivit. V týmu agentury je velká část českých průvodců, kteří jsou k dispozici přednostně českým hostům.

Bovec je jedním z nejvýznamnějších středisek v Julských Alpách. Je skvělým východiskem pro túry a výlety do okolních hor. Přímo u kempu je dolní stanice lanovky na horu Kanin (2 587 m n. m.), v zimě využívané jako lyžařské středisko. Kousek od Bovce navíc protéká smaragdová řeka Soča, ráj pro milovníky vodních sportů.

Kontakt