Jeskyně Postojna

Nejkrásnější krasová jeskyně ve Slovinsku, kterou tvoří 19km labyrint tunelů

Jeskyně Postojna (slovinsky Postojnska jama) je nejznámější slovinská jeskyně a také nejnavštěvovanější krasová jeskyně v Evropě. Návštěvníky láká nejen na velkolepé jeskynní útvary, chodby, jeskynní síně, ale i bohatou faunu. Velkou atrakcí je tzv. „lidská ryba“ neboli macarát jeskynní, který se dožívá až 100 let. Ukrývá ho místní vivarium.

Prohlídka jeskyně trvá 1,5 hodiny, je dlouhá 5 km a začíná vždy v určitou celou hodinu. Během jarní a letní sezóny časy prohlídek přibývají. Jeskyně je otevřena celoročně včetně nedělí a státních svátků. Značná část prohlídky jeskyně probíhá z turistického jeskynního vláčku starého přes 140 let, pěší trasa z toho zabírá jen něco přes jeden kilometr.

Jeskyně postojna s kočárkem je přístupná, pokud lze kočárek složit do vláčku. Stezky dále už umožňují průjezd s kočárkem.

Se psem se do jeskyně nesmí, lze ale využít kotce u vstupu, kde na vás může pejsek počkat.

Nedaleko jeskyně Postojna se vyplatí navštívit Predjamský hrad. Postojna se nachází v oblasti slovinského Krasu a je jednou z mnoha unikátních krápníkových jeskyní této oblasti.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Časy prohlídek:

Listopad–březen10 h, 12 h, 15 h
Duben, říjen10–16 každou hodinu
Květen, červen, září9–17 každou hodinu
Červenec, srpen9–18 každou hodinu

Darujte Premium průvodce po Slovinsku

Nejobsáhlejší průvodce po Slovinsku
Slevy na vstupné až 2500 Kč pro rodinu
Aktuální otevírací doby a ceny vstupů
Koupit Voucher

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.