Jeskyně Postojna

Nejkrásnější krasová jeskyně ve Slovinsku, kterou tvoří 19km labyrint tunelů

Jeskyně Postojna (slovinsky Postojnska jama) je nejznámější slovinská jeskyně a také nejnavštěvovanější krasová jeskyně v Evropě. Návštěvníky láká nejen na velkolepé jeskynní útvary, chodby, jeskynní síně, ale i bohatou faunu. Velkou atrakcí je tzv. „lidská ryba“ neboli macarát jeskynní, který se dožívá až 100 let. Ukrývá ho místní vivarium.

Prohlídka jeskyně trvá 1,5 hodiny, je dlouhá 5 km a začíná vždy v určitou celou hodinu. Během jarní a letní sezóny časy prohlídek přibývají. Jeskyně je otevřena celoročně včetně nedělí a státních svátků. Značná část prohlídky jeskyně probíhá z turistického jeskynního vláčku starého přes 140 let, pěší trasa z toho zabírá jen něco přes jeden kilometr.

Jeskyně postojna s kočárkem je přístupná, pokud lze kočárek složit do vláčku. Stezky dále už umožňují průjezd s kočárkem.

Se psem se do jeskyně nesmí, lze ale využít kotce u vstupu, kde na vás může pejsek počkat.

Nedaleko jeskyně Postojna se vyplatí navštívit Predjamský hrad. Postojna se nachází v oblasti slovinského Krasu a je jednou z mnoha unikátních krápníkových jeskyní této oblasti.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Časy prohlídek:

Červenec, srpen9–18 každou půlhodinu až hodinu
Květen, červen, září9–17 každou hodinu
Duben, říjen10–16 každou hodinu
Listopad–březen10 h, 12 h, 15 h

Ceny

Dospělí28,50 €
Děti od 6 do 15 let17,10 €
Studenti22,80 €
Děti do 5 let1,00 €

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.