Hraniční přechody Chorvatsko – Slovinsko

Hraniční přechody Chorvatsko – Slovinsko jsou přechody mimo schengenských režim. Na všech oficiálních hraničních přechodech proto probíhá policejní kontrola a je potřeba při překračování počítat zejména v létě se zdržením. Aktuální informace o zdržení jsou k dispozici na webu státního dopravního centra nebo na webu policie.

Hranici Slovinska a Chorvatska tvoří od západu nejprve nížina okolo řeky Mury přecházející do nížinného okolí Drávy. Odsud se zvedá  kopcovitý terén podél řeky Kolpy stoupající až k pohoří Javorniki a odsud opět klesající k moři.

Chorvatsko a Slovinsko vedou o hranici u Jadranského moře a přístup do mezinárodních vod dlouhodobě spor. Ten měl skončit mezinárodní arbitráží, od které ale Chorvatsko odstoupilo a spor tak zůstává nevyřešen.

Hraniční přechody Chorvatsko – Slovinsko

V následujícím výčtu uvádíme přehled nejvýznamnějších silničních hraničních přechodů mezi Slovinskem a Chorvatskem západu (moře) k východu (Maďarsko).

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Darujte Premium průvodce po Slovinsku

Nejobsáhlejší průvodce po Slovinsku
Slevy na vstupné až 2500 Kč pro rodinu
Aktuální otevírací doby a ceny vstupů
Koupit Voucher

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.