Hrad Žužemberk

Jeden z nejmalebnějších slovinských středověkých hradů s renesančními hradbami vyjímající se nad řekou Krka

Hrad Žužemberk se řadí k nejznámějším a také nejkrásnějším hradům, kterými se Slovinsko může pochlubit. Pevnost se vypíná nad menším útesem nad řekou Krkou, protékající stejnojmennou vesničkou v jihovýchodním Slovinsku. První zmínka o hradu pochází z poloviny 13. století, kdy jej nechali postavit pánové ze Seisenbergu, nicméně jeho současnou podobu datujeme do 16. století, kdy došlo k opevnění renesančními hradbami a kruhovými věžemi.

Po dlouhou dobu byl hrad spravován rodinou Auersperg, a to od roku 1538 až do bezmála poloviny 20. století. Druhá světová válka se na stavu Žužemberku výrazně podepsala. Několik desítek let tak dochází k postupné rekonstrukci vyjma renesančních hradeb, které zůstaly zachovány. S hradem se pojí také několik příběhů, většinou tragických.

V letních měsících nádvoří hradu Žužemberk ožívá různými kulturními událostmi, jako jsou dobová středověká představení či hudební koncerty.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

červen – srpen8.00 – 20.00 (po – ne)
duben, květen, listopad8.00 – 18.00 (pá – ne)
září, říjen8.00 – 18.00 (po – ne)
prosinec – dubenzavřeno

Ceny

Zdarma

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.