Hrad Otočec a Struga

Romantický vodní hrad na řece Krka ve východním Slovinsku u města Novo Mesto s parkem i golfovým hřištěm

Otočec, Slovinsko

Hrad Otočec (slovinsky ostrůvek) je unikátní vodní hrad na řece Krka. Jediný vodní hrad ve Slovinsku leží asi 9 km od města Novo Mesto na východě Slovinska nedaleko chorvatských hranic. Postaven byl již ve 13. století, renesanční přestavba na konci středověku mu vštípila zámeckou podobu. Současný převážně barokní vzhled získal teprve od 19. století. Na hradě se během jeho existence vystřídalo několik urozených rodin. V 16. století byl Otočec obehnán hradbami s celkem čtyřmi obrannými věžemi chránícími před nájezdy Turků.

V 18. století přibyla k hradu také kaple, od 19. století vodní pevnost spravoval italský rod Margheri, a to téměř až do roku 1942, kdy jej podpálili partyzáni. Po druhé světové válce byl hrad rekonstruován a v současnosti funguje jako pětihvězdičkový zámecký hotel, který je obklopený rozlehlým parkem a golfovým hřištěm.

Hrad s pevninou pojí jen dva úzké mosty a romantickou atmosféru dodávají i zdejší menší ostrůvky. Kromě samotného hradu je velkým lákadlem také malebná oblast táhnoucí se podél řeky Krka, která vybízí k romantickým procházkám s krásnými výhledy.

Nedaleko hradu Otočec leží také další hrad ze 13. století – Struga. V minulosti sloužil jako ženský kláštěr, v současnosti je rájem pro milovníky koní, můžete odtud vyrazit na projížďku.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Interiér nepřístupný

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.