Grad na Goričkem

Největší barokní hrad ve Slovinsku pocházející z 11. století skrývá 356 pokojů i anglický park

Grad na Goričkem (také jen Grad) je největším hradem ve Slovinsku.  Nachází se ve vesničce Grad v oblasti Goričko, která je vzdálená asi 25 km severozápadně od hlavního města regionu Pomurje Murské Soboty. Prohlídka celého hradu dá skutečně zabrat, jelikož se zde ukrývá 356 pokojů. Jedná se tak opravdu o hrad s velkým H. Okolí hradu lemuje rozsáhlý park v anglickém stylu s pestrou škálou květin, keřů a stromů.

První zmínky o této monumentální stavbě pocházejí ze 13. století a jeho stavba začala už v 11. století, kdy mu dali základy templáři. Stavba byla dokončena v 16. a 17. století a svoji současnou barokní podobu získala o století později. Původně spadal hrad pod maďarský cisterciácký klášter, od 14. do 17. století patřil rodu Széchy. Na konci druhé světové války se tu dokonce usídlilo i vojsko Rudé armády. S hradem se váže také několik legend, nejznámější je o drakovi se zlatou korunou.

Expozice Gradu nabízejí sbírky nábytku, umění, historii, místních řemeslech i přírodě. Prohlídka hradu je možná jak s průvodcem, tak individuálně. Okolí Gradu se nazývá Goričko a jedná se o největší přírodní rezervaci ve Slovinsku.

Návštěva hradu Grad na Goričkem je ideálním výletem z termálních lázní Moravske Toplice. Prohlídku hradu lze spojit také s dobrodružným parkem Vulkanija, který sídlí ve stejné obci a zábavným způsobem seznamuje s vulkanickou činností, která tu před dávnými lety probíhala.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

červenec–srpen10.00–18.00 (po–ne)
duben–červen, září–říjen10.00–18.00 (út–ne)
Březen, říjen, listopad10.00–16.00 (út–ne)

Ceny

Dospělí5 €
Děti a studenti3 €
Rodina (2+2)13 €

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.