Dům Staré révy

Unikátní dům v Mariboru s údajně nejstarší vinnou révou na světě je klenotem, který musí navštívit každý milovník vína

Dům staré révy (Hiša Stare trte) v Mariboru je porostlý údajně nejstarší vinnou révou na světě. Tento exemplář, jehož stáří bylo určeno na více než 400 let, navíc stále plodí víno. V roce 2004 byl dokonce zapsán do Guinessovy knihy rekordů.

Budova z 16. století byla dříve součástí městských hradeb, dnes tu najdete turistické informační centrum, malé muzeum i vinotéku. Ochutnat zde můžete různá vína z Mariboru a jeho okolí. Nicméně unikátní víno z nejstaršího keříku Stara trta k dostání není, lahvičky vína slouží jako dary významným osobnostem, mezi nimiž byl například papež.

Při prohlídce muzea si všimněte malé lahvičky, v níž je právě víno ze Staré révy. Tyto lahvičky slouží jako cenný dar slovinského státu cizím osobnostem. Zajímavé je, že stará réva plodí víno červené, ačkoli jsou pro tuto oblast typická bílá vína. Zajímavým prvkem v muzeu je také mozaika na podlaze, která zobrazuje tok řeky Drávy od jejího pramene až po Černé moře.

Více tipů, co vidět v městě nejstarší révy světa, najdete v našem průvodci po Mariboru.

 

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Hlavní sezóna (květen–září)9–20 h (každý den)
Vedlejší sezóna (říjen–duben)9–18 h (každý den)

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.