Čerpací stanice LPG a CNG

Čerpací stanice LPG a CNG obecně nejsou ve Slovinsku příliš časté. Ve Slovinsku není mnoho aut s pohonem plyn. Přesto se zejména na dálnicích nebo ve větších městech dá některou z čerpacích stanic poskytujících jeden z těchto plynů najít.

Čerpací stanice LPG Slovinsko

Pro označení LPG se ve Slovinsku používá označení avtoplin. V poslední době se ale u čerpacích stanic uvádí i anglická zkratka. Ve Slovinsku je zvykem tankovat si LPG samoobsluhou.

Ve Slovinsku existují tři hlavní sítě čerpacích stanic: Petrol, OMV a MOL. Jiné a soukromé čerpací stanice ve Slovinsku nejsou. Konkrétní čerpací stanice, kde se nabízí LPG lze najít přímo ve vyhledávačích na webech jednotlivých prodejců anebo na webu věnovaném slovinským LPG řidičům.

Cena LPG Slovinsko

Cena LPG ve Slovinsku se pohybuje okolo 1 €. Konkrétní cenu je možné zjistit přímo v detailu čerpací stanice na webu jednotlivých prodejců.

Čerpací stanice CNG Slovinsko

CNG plyn je ve Slovinsku o dost méně rozšířen než v Česku. Ve Slovinsku se CNG označuje jako zemeljski plin, označení CNG je méně časté. CNG se ve Slovinsku tankuje jen na samoobslužných čerpacích stanicích.

Celkem je ve Slovinsku pouze 5 čerpacích stanic na CNG.

  • Jesenice (u dálnice A2 Lublaň–Karavanky)
  • Lublaň (garáže LPP na severu města)
  • Lublaň (P+R Dolgi most na jihozápadě města)
  • Celje (ve městě u dálnice A1 Šentilj–Lublaň)
  • Maribor (ve městě u dálnice A1 Šentilj–Lublaň)

Cena CNG Slovinsko

Cena 1 kg CNG se ve Slovinsku pohybuje okolo 1,8 €.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.