Celjský hrad

Monumentální středověká stavba stojí na zeleném vrcholku nad městečkem Celje a nabízí výhled na město i romantickou krajinu

Celjský hrad je zřícenina hradu rozprostírající se na kopci nad historickým jádrem města Celje. Jedná se o vůbec největší pevnost ve Slovinsku a dnes patří zřícenina Celjského hradu mezi významné středověké památky v zemi. Nejstarší část hradu pochází ze 13. století a jedná se o obytnou věž. Hrad sloužil jako sídlo šlechty až do 15. století, pobývala zde například hrabata z Celje. Mezi nimi i česká královna Barbora Celjskádruhá manželka císaře Zikmunda Lucemburského.

Od 17. století se začal na stavbě podepisovat zub času a docházelo k jeho chátrání. Od poloviny 19. století proto započala série několika oprav, které trvají až do současnosti. Jedná se tak o kontinuálně nejdéle rekonstruovaný hrad ve Sovinsku. Dnes zde najdete moderní turistické informační středisko i kavárnu.  Z hradu je půvabný výhled na historické centrum města i na okolní krajinu. Na hradním nádvoří jsou pořádány kulturní a společenské akce.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Červen–srpen9.00–21.00
Květen, září9.00–20.00
Duben9.00–19.00
Březen, říjen9.00–18.00
Listopad, únor9.00–17.00
Prosinec, leden10.00–16.00

Ceny

Dospělí7 €
Děti 6–15 let3 €
Studenti4 €
Rodina (2+2)15 €

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.