Celjský hrad

Monumentální středověká stavba stojí na zeleném vrcholku nad městečkem Celje a nabízí výhled na město i romantickou krajinu

Celjský hrad je zřícenina hradu rozprostírající se na kopci nad historickým jádrem města Celje. Jedná se o vůbec největší pevnost ve Slovinsku a dnes patří zřícenina Celjského hradu mezi významné středověké památky v zemi. Nejstarší část hradu pochází ze 13. století a jedná se o obytnou věž. Hrad sloužil jako sídlo šlechty až do 15. století, pobývala zde například hrabata z Celje. Mezi nimi i česká královna Barbora Celjskádruhá manželka císaře Zikmunda Lucemburského.

Od 17. století se začal na stavbě podepisovat zub času a docházelo k jeho chátrání. Od poloviny 19. století proto započala série několika oprav, které trvají až do současnosti. Jedná se tak o kontinuálně nejdéle rekonstruovaný hrad ve Sovinsku. Dnes zde najdete moderní turistické informační středisko i kavárnu.  Z hradu je půvabný výhled na historické centrum města i na okolní krajinu. Na hradním nádvoří jsou pořádány kulturní a společenské akce.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Prosinec, leden10.00–16.00
Listopad, únor9.00–17.00
Březen, říjen9.00–18.00
Duben9.00–19.00
Květen, září9.00–20.00
Červen–srpen9.00–21.00

Ubytování ve Slovinsku

Rezervujte včas!

156 prověřených ubytování
Najdeme vám volné ubytování
Neúčtujeme si nic navíc
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Zobrazit ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.