Kobaridské muzeum, Kobarid, Slovinsko. Foto: Jošt Gantar

Kobaridské muzeum první světové války – expozice, která vás ohromí

Slovinské městečko Kobarid obklopené vysokými horami spolu s protékající smaragdovou řekou Soča dnes působí idylicky. Během první světové války se nicméně jednalo o dějiště významných bojů na tzv. sočské frontě. Pohnuté historii jinak poklidného městečka se věnuje Kobaridské muzeum patřící k nejlepším v Evropě.

Přečíst celé

Lipica, Slovinsko. Foto: Dean Dubokovič

Hřebčín Lipica – domov ušlechtilých koní oblíbených u Habsburků i Masaryka

Proslulý Hřebčín Lipica mezi Bledem a Postojnou funguje již více než 400 let. Je kolébkou ušlechtilého bílého plemene, které bývalo symbolem habsburského dvora a národní kulturní památkou. Prohlédněte si stáje, projeďte se v kočáře nebo si užijte profesionální vystoupení. Hřebčín Lipica je rájem pro milovníky koní, ale také historie a příjemných procházek.

Přečíst celé

Postojna, Slovinsko. Foto: Iztok Medja, Postojnska jama d.d. Postojna

Proč navštívit jeskyni Postojna?

Slovinský Kras se může pochlubit několika krásnými jeskyněmi, které patří k nejvyhledávanějším turistickým cílům v Evropě. V této skupině dominuje jednoznačně jeskyně Postojna, která je nejdelší a také nejnavštěvovanější krasovou jeskyní v Evropě. Čím je tato jeskyně tak unikátní a proč byste ji měli zařadit na váš cestovatelský seznam?

Přečíst celé

Maribor, Slovinsko. Foto: Jošt Gantar

Slovinsko 2021 – zajímavé události a zážitky po celý rok

Slovinsko 2021 může být nabité jedinečnými zážitky. Doufejme, že koronavirus se dá postupně na ústup a otevřou se nám nové možnosti poznání. Každé roční období má ve Slovinsku jedinečné kouzlo, nabízí sezónní aktivity i zajímavé události. Od závodů ve skocích na lyžích přes otevřené sklepy až po unikátní gastronomické festivaly. Podívejte se, co vše ve Slovinsku v roce 2021 můžete zažít.

Přečíst celé

Jeskyně Postojna, Slovinsko, Foto: Postojnska jama

9 pohádkových míst ve Slovinsku, kde budou vaše děti nadšené + BONUS

Cestujete s dětmi a musíte vymýšlet, jak je na dovolené zabavit? Ve Slovinsku trpět nudou rozhodně nebudou. Vedle výletů do hor a k moři, tu najdete spoustu dalších míst, odkud si děti odnesou nezapomenutelné zážitky. Nejste-li si zatím jisti, zda je Slovinsko tou správnou volbou pro dovolenou s dětmi, následující článek vám rozhodování usnadní.

Přečíst celé

7 nejlepších jídel, která musíte ochutnat ve Slovinsku + RECEPT

Ač je Slovinsko malou zemí, jeho kuchyně skrývá velké bohatství. Najdete tu pestrou nabídku jídel ovlivněných národními kuchyněmi okolních států, především Rakouska, Itálie a Maďarska. Toto spojení vytváří kulinářský zážitek, o který byste se neměli nechat ochudit. Představujeme vám ty největší perly slovinské kuchyně.

Přečíst celé