Emona, Lublaň, Slovinsko

TOP 10 archeologických lokalit ve Slovinsku

  • Soňa Hendrychová

Slovinsko je nejen zemí přírodních krás, ale i neuvěřitelně bohaté historie. Napříč celým Slovinskem můžete obdivovat pozůstatky pravěkého osídlení, římských měst i středověkých pevností. Najdete tu flétnu z doby kamenné i nejstarší kolo na světě.

Přečíst celé

Mangart, Julské Alpy, Slovinsko. Foto: Karolína Hornová

Slovinskem na vespě: Nezapomenutelné horské pasy

  • Karolína Hornová

Po Rakousku a Itálii jsou právě slovinské Alpy oblastí, kterou by měl každý motoristický nadšenec projet a zažít. Kromě perfektních zatáček a serpentin do horských sedel neboli pasů tu na vás čekají velmi fotogenické výhledy a také nejedna zkouška vašich schopností i možností vašeho stroje.

Přečíst celé

Jeskyně Postojna, Slovinsko, Foto: Postojnska jama

9 pohádkových míst ve Slovinsku, kde budou vaše děti nadšené + BONUS

  • Eliška Bernardová

Cestujete s dětmi a musíte vymýšlet, jak je na dovolené zabavit? Ve Slovinsku trpět nudou rozhodně nebudou. Vedle výletů do hor a k moři, tu najdete spoustu dalších míst, odkud si děti odnesou nezapomenutelné zážitky. Nejste-li si zatím jisti, zda je Slovinsko tou správnou volbou pro dovolenou s dětmi, následující článek vám rozhodování usnadní.

Přečíst celé

7 nejlepších jídel, která musíte ochutnat ve Slovinsku + RECEPT

  • Eliška Bernardová

Ač je Slovinsko malou zemí, jeho kuchyně skrývá velké bohatství. Najdete tu pestrou nabídku jídel ovlivněných národními kuchyněmi okolních států, především Rakouska, Itálie a Maďarska. Toto spojení vytváří kulinářský zážitek, o který byste se neměli nechat ochudit. Představujeme vám ty největší perly slovinské kuchyně.

Přečíst celé

Foodmarket, Lublaň, Slovinsko

„Odprta kuhna“ – unikátní gastrofestival světového formátu

  • Eliška Bernardová

Patří u vás jídlo a ochutnávání místní kuchyně mezi nejoblíbenější cestovatelské aktivity? Pokud ano, neměli byste si při návštěvě Slovinska nechat ujít gastrofestival v hlavním městě Lublani s tajemným názvem Odprta kuhna. Koná se každý týden, takže není těžké ho neminout. O co přesně se jedná?

Přečíst celé

Jak si Slovinci užívají svatomartinské víno a husu

  • Eliška Bernardová

Slovinsko má několik oblastí, kde se skvěle daří vinné révě. Vynikající vína ochutnáte v okolí měst Maribor a Ptuj, ve slovinském Krasu a v Přímoří. Není se proto čemu divit, že mají Slovinci 11. listopad, svátek sv. Martina, ve velké oblibě. Co si můžete ve Slovinsku užít a kde se nejvíc slaví? To se dozvíte v následujícím článku.

Přečíst celé

12 nejžhavějších instagramových míst ve Slovinsku

  • Eliška Bernardová

Slovinsko je zemí, ve které si každý najde to svoje – horské túry, jeskyně, historická města, průzračná jezera a dokonce i moře! Není divu, že je tato země cílem mnoha dobrodruhů a nadšenců do fotografování. Top dvanáctku těch nejvíce fotografovaných míst na Instagramu jsme si pro vás připravili v následujícím článku!

Přečíst celé