Bledský ostrov

Ikonický ostrov s kostelem uprostřed Bledského jezera – nejnavštěvovanějšího místa ve Slovinsku

Ostrov Bled s kostelíkem je dominantou proslulého Bledského jezera. Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie pochází z roku 1698. Návštěvníky láká na zachovalé fresky z 15. století, ale pozornost na sebe poutá i samostatně stojící zvonice s kouzelným zvonem, který údajně splní každé přání. V ceně vstupu na ostrov je zahrnuta i její prohlídka.

Kromě barokní stavby je součástí ostrova i slovanský hřbitov z 9. století a Proboštův dům, který se nachází hned vedle kostela. Na ostrově najdete také kavárnu. A jak se sem dopravit? Na ostrov vás zaveze tradiční plenta – stylové dřevěné plavidlo podobné gondole, nebo můžete využít linkovou loď či si půjčit vlastní veslici. Poté už jen stačí zdolat 99 schodů, které vás ke kostelu zavedou.

Co dalšího vidět na Bledském jezeře zjistíte v našem průvodci po Bledu.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Kostel Panny Marie na jezeru

Květen–září9.00–19.00
Říjen, duben9.00–18.00
Listopad–březen9.00–16.00

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.