Bledský hrad

Majestátní středověká pevnost tyčící se na vysoké skále nad Bledským jezerem

Bledský hrad vyjímající se na strmé skále je strážcem jezera Bled –turisticky nejnavštěvovanějšího místa ve Slovinsku. Majestátní stavba pochází se středověku a na jezero shlíží ze skály vysoké 130 metrů. Není tak těžké uhodnout, že z těchto středověkých hradeb je za příznivého počasí úchvatný výhled. S bohatou historií hradu návštěvníky seznámí muzeum, které je věnováno vývoji osídlení a opevnění.

Pevnost má dvě nádvoří, na kterých je rozmístěno několik staveb. Za nejvýznamnější dochovanou stavbu je považována kaple z 16. století s unikátními freskami. Hrad nabízí kromě cenných staveb, jedinečného výhledu a muzea také hradní tiskárnu, vinný sklep, restauraci či kavárnu. Ve vinném sklípku se můžete podívat na ukázku lahvování vín z dubových sudů.

Co dalšího vidět na Bledském jezeře zjistíte v našem průvodci po Bledu.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

listopad – březen8.00–18.00
duben – říjen8.00–20.00

Ceny

Dospělí15,00 €
Studenti9,50 €
Děti do 15 let6,00 €

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.