Bled

Ikonické jezero na úpatí Julských Alp

Jezero Bled, ležící na úpatí slovinských Julských Alp, je turisticky nejnavštěvovanějším a nejfotografovanějším místem ve Slovinsku. A zájem je o něj právem.

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Obsah

Toto magické místo mělo svůj význam už v pohanských dobách. Dnes jezero s malebným ostrůvkem a hradem na skále přitahuje návštěvníky všeho druhu. Najdete tu luxus i zázemí pro objevování přírody a horskou turistiku.

1. Bledský ostrov – místo s dávnou historií

Bled, Julské Alpy, Slovinsko
Ostrov na jezeře Bled, kam se můžete dopravit loďkou

Místo, které na Bledu nesmíte vynechat, je ostrov na jezeře. Bledský ostrov byl významným místem už v pohanských dobách, kdy zde byla svatyně slovanské bohyně Živy. V 15. století tu postavili kostel zasvěcený panně Marii. Vedle kostela stojí samostatná zvonice. Od jezera vede ke kostelu 99 schodů.

Na Bledský ostrov se můžete dopravit buďto linkovou výletní lodí, která vyjíždí každou celou hodinu z přístaviště pod Hotelem Park, nebo na tradiční loďce „pletna„, které vyjíždějí z několika míst kolem celého jezera (mimo jiné také od Hotelu Park). Pokud se chcete vydat na ostrov na vlastní pěst, můžete si půjčit veslici v půjčovně lodí pod hradní skálou.

Bled, Julské Alpy, Slovinsko
Na Bledský ostrov se můžete svéz typickou loďkou nazývanou pletna.

2. Bledský hrad – středověký hrad s krásným výhledem

Bled, Julské Alpy, Slovinsko
Bledský hrad se tyčí vysoko nad jezerem. Pochází z 11. století.

Výlet za historií a výhledy si můžete udělat na Bledský hrad, který se tyčí na skále nad jezerem. Hrad pochází z počátku 11. století, jeho dnešní podoba pochází z 16. století. Dnes si můžete na hradě prohlédnout expozici o historii Bledu a životě na hradě, hradní tiskárnu, mincovnu a vinný sklep. V areálu hradu najdete také restauraci.

3. Koupání na Bledu – průzračná a teplá voda

Bled, Julské Alpy, Slovinsko
Voda v jezeře Bled láká ke koupání svou barvou i teplotou.

Jezero Bled bylo daleko zpět do historie ceněno jako místo s blahodárnými léčivými účinky. Kromě jeho zdravého horského klimatu je bohaté na termální prameny. Právě ty zapříčinily jeho slávu. Termální prameny jsou dnes svedeny do několika hotelových bazénů, které jsou dostupné jen ubytovaným. V Rikli Balance Hotelu si můžete užít Wellness Centrum Živa s termálními bazény, saunami a různými kúrami.

Koupat se můžete také přímo v jezeře. Pod hradní skálou leží Grajsko kopališče, které kromě pláže nabízí tobogán, čtyři bazény, dětské hřiště. Koupání si ale můžete užít i ve volné přírodě kolem jezera. Pláž najdete také na druhé straně jezera u Kempu Bled.

4. Procházka kolem jezera – promenáda i příroda

Bled, Julské Alpy, Slovinsko
Promenáda podél jezera Bled vás provede kolem luxusních hotelů, kaváren a parků i krásnou přírodou.

Kromě koupání si tu můžete užívat zdravotní procházky. Oblíbenou trasou je stezka kolem jezera dlouhá 6 kilometrů. Nenáročné stezky vedou také na okolní kopce, z nichž si můžete užívat výhledy na jezero. Pro ty zdatnější je pak možnost přesunout se výše do hor a vyrazit na horské túry.

5. Mala Osojnica – nejhezčí vyhlídka na Bled

Mala Osojnica, Bled, Slovinsko. Foto: Arhiv Turizem Bled
Nejkrásnější výhled na jezero Bled se otevírá z vrcholku Mala Osojnica. Foto: Arhiv Turizem Bled

Nejkrásnější výhled na jezero Bled se vám naskytne z vrcholku Mala Osojnica. Z vyhlídky je vidět téměř celé jezero, ostrov, hrad i hory v pozadí. Proto je zcela unikátním místem pro fotografování. Cesta na vyhlídku je nenáročná značená trasa. Cesta tam i zpět trvá asi 45 minut. Východisko je Velika Zaka u campingu Bled, odkud vás nasměrují ukazatele. Stezka je na některých místech zajištěna řetězy a zakončují ji schody.

6. Co ochutnat – sladká tradice

Blejska kremna rezina, Bled, Slovinsko
Kremna rezina nebo také kremšnita má na slovinském Bledu už dlouhými lety osvědčenou recepturu

Stejně jako všude jinde patří i na Bledu ke kultuře gastronomie. Místním tradičním pokrmem je sladký dezert kremna rezina neboli „kremšnita“ – nadýchaný dortík, kterým si můžete zpestřit odpolední kávu. Ten pravý originální recept ochutnáte v kavárně Hotelu Park, kde kremšnity připravují podle ověřeného 60 let starého receptu, který vyvinul tehdejší šéfkuchař.

Historie turistiky na Bledu

Lidé k jezeru Bled přicházeli už v 17. století za léčivými termálními prameny. Tehdejší hradní pán chtěl kvůli množství návštěvníků dokonce prameny zapečetit.

Velký rozmach turistiky nastal v 19. století, kdy místní prameny objevil švýcarský lékař Arnold Rikli a zval sem hosty, aby podstupovali jeho léčebné kúry. Na břehu jezera vybudoval plovárnu a lékařské zázemí. Hostům doporučoval také pěší turistiku a sám vytipoval několik výletních cílů, které roztřídil podle náročnosti. Dnes najdete jeho pamětní desku v lázeňském parku (Zdraviliški park).

Mezi dvěma světovými válkami se pověst Bledu donesla až do Bělehradu a Bled se stal rezidencí jugoslávské královské rodiny Karadžordževićů. Státnické návštěvy pokračovaly i po druhé světové válce, kdy si svou rezidenci zřídil ve Vile Bled tehdejší prezident Josip Broz Tito. Vila Bled je dnes nejluxusnějším hotelem na Bledu.

Mapa zajímavých míst na Bledu

Zorientujte se, co kde na Bledu najdete v mapce níže.

Tipy na výlety v okolí Bledu

Soutěska Vintgar

Velmi oblíbeným výletním cílem, který byste v okolí Bledu neměli minout, je soutěska Vintgar. Jedná se o průrvu skalami, kterou si proklestila svou cestu smaragdová řeka Radovna. Stezka podél řeky je dlouhá 1,5 kilometru a vede po dřevěných můstcích a pěšinách těsně podél řeky, která zde tvoří peřeje, tůně i klidné úseky. Vrcholem trasy je 13 metrů vysoký vodopád, pod který můžete sestoupit po schodech kolem zadního východu ze soutěsky. Zajímavostí je i železniční viadukt vedoucí nad soutěskou. Stezka je jednosměrná, zpět se vracíte jednou ze dvou možných okružních tras. Celková délka trasy je 4,5 km nebo 5,5 km, záleží na zvolené trase.

Soutěska Vintgar, Bled, Slovinsko
Soutěska Vintgar je nevyhnutelným výletním cílem z Bledu.

Radovljica

Nejbližším městem z Bledu je Radovljica – malebné podhorské městečko. Náměstí Linhartov trg je jedno z nejkrásnějších náměstí ve Slovinsku. Zachovaly se tu bohatě malované domy z 16. a 17. století. Na náměstí navštivte výrobnu perníku v restauraci Lectar. V paláci na konci náměstí najdete muzeum včelařství. Za náměstím stojí krásný kostel sv. Petra. Když se vydáte na konci náměstí uličkou vpravo, po pár krocích dojdete na vyhlídkové místo, odkud se otevírá krásný pohled na hory i nejvyšší horu Slovinska Triglav.

Radovljica, Slovinsko
Malebné městečko Radovljica leží těsně pod Julskými Alpami.

Jeskyně pod Babjim zobom

Nedaleko Bledu leží v nadmořské výšce 1008 m jeskyně pod Babjim zobom. Abyste se dostali ke vchodu, musíte si udělat pěší výlet. S průvodcem se sejdete už ve vesnici Bohinjska Bela, před Restaurací Rot. Ten vás dovede k jeskyni. Od parkoviště budete potřebovat na výstup 1,5 nebo 2 hodiny, podle zvolené trasy. Prohlídky jeskyně probíhají pouze v červenci a srpnu každou neděli, vždy v 10:00. Stálá teplota v jeskyni je 8 °C. Potřebná je dobrá obuv a sportovní oblečení.

Planina Pokljuka

Velmi klidným výletním cílem je planina Pokljuka mezi Bledem a Bohinjským jezerem. Jedná se o členitou planinu zformovanou ledovcem. Najdete na ní jehličnaté lesy, pastviny, údolí i typické dřevěné salaše. Rozkládá se v nadmořské výšce od 1100 do 1400 m. V severozápadní části, poblíž Bledu můžete navštívit dokonce skalní soutěsku, kterou vyhloubily vody z tajících ledovců. Na některých částech planiny se stále pasou krávy a můžete si zde koupit kyselé mléko, tvaroh a sýr. Místními lesy vedou cesty medvěda hnědého. Pokljuka je ideální na pěší výlety a cyklistiku. V zimě je rájem běžkařů a biatlonistů. O výletech po Pokljuce se informujte v některém infocentru na Bledu.

Pokljuka, Julské Alpy, Slovinsko
Na planině Pokljuka dodnes stojí typické dřevěné salaše.

Bohinjské jezero

Nedaleko Bledu leží druhé velmi oblíbené jezero ve Slovinsku – Bohinj. Bohinjské jezero se rozkládá v hluboké dolině mezi okolními strmými srázy. Je klidnější destinací, která má více horský charakter a je velmi vhodným výchozím bodem pro horskou turistiku. Na Bohinj se dostanete autem buďto pohodlnou cestou podél řeky Savy Bohinjky, nebo malebnější trasou přes krásné lesy Pokljuky.

Bohinjské jezero, Julské Alpy, Slovinsko
Bohinjské jezero je největším přírodním jezerem ve Slovinsku.

Treky v okolí Bledu

Nabízíme tipy na čtyři horské treky dostupné v blízkosti Bledu. První dvě túry jsou nenáročné. O náročnějších se informujte v Infocentru Triglavska roža Bled. Nezapomeňte dobré turistické vybavení, horskou obuv, jídlo a vodu.

Debela peč (2014 m. n. m.) – méně náročná horská túra na vrchol na konci planiny Pokljuka, který nabízí nádherné výhledy. Trek trvá 5 hodin. Východisko je parkoviště u planiny Javornik – z Bledu směřujte na Pokljuku, u odbočky na Bohinj neodbočujte, ale pokračujte rovně. Po několika desítkách metrů odbočte na lesní cestu značenou na Planinu Lipanca, ta vás dovede po asi 4,5 km na parkoviště.

Viševnik (2050 m. n. m.) – jeden z nejnavštěvovanějších vrcholů ve Slovinsku, díky snadné dostupnosti a úchvatným panoramatům. Trek trvá 4 hodiny. Východisko trasy je na planině Pokljuka. Z Bledu směřujte na Pokljuku a dále na Rudno polje, zaparkujte na parkovišti u lyžařského areálu. Odtud vede značená cesta.

Veliki a Mali Draški vrh (2240 a 2132 m. n. m.) – náročná horská túra po neznačené stezce. Místy technicky náročná cesta zajištěná řetězy, velmi strmá místa. Trek vyžaduje zkušenosti a kondici. Délka túry je 7 hodin. Výchozí bod je Rudno polje na planině Pokljuka, parkoviště po prašné cestě za skiareálem.

Triglav, Julské Alpy, Slovinsko
Nejvyšší hora Slovinska Triglav měří 2864 m.

Triglav (2864 m. n. m.) – nejvyšší hora Slovinska a zároveň slovinský symbol. Výstup na Triglav je velmi náročný a vyžaduje zkušenosti a kondici. Pro méně zkušené doporučujeme cestu s průvodcem. Cesta z Pokljuky vede po značené trase a trvá 6 hodin. Východisko je Rudno polje na Pokljuce. Od skiareálu pokračujte dále po prašné cestě a držte se vpravo ve směru na Konjščica. Cesta vás dovede na parkoviště.

Kde se ubytovat

Bled je na přísun turistů zvyklý, proto tu najdete řadu nejrůznějších možností ubytování. Především je zde velká nabídka hotelů, které nabízejí vysoký standard. Ubytovat se ale můžete i v penzionech, apartmánech a v širším okolí v turistických farmách. V okolí jezera je také několik kempů.

Bled je nejnavštěvovanější lokalitou Slovinska. Rezervujte si proto ubytování s dostatečným předstihem. V posledních letech jsou místní ubytovací kapacity přehlcené. Nabídku ubytování najdete na stránce ubytování na Bledu.

Bled parkoviště

Bled je nejnavštěvovanějším místem ve Slovinsku. Pro nepřipravené může být tedy trochu nepříjemná parkovací situace. Na mapě najdete lokality větších parkovišť s cenami a časovým omezením stání. Pozor na parkování mimo vyhrazená místa, ať zbytečně neplatíte pokutu.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Eliška Bernardová

Eliška Bernardová

Vystudovala slovinštinu a věnuje se objevování slovinské kultury, literatury a místní přírody a zajímavých míst. Vyhledává pro vás zajímavé destinace a mapuje je při svých cestách. Kromě cestování po Slovinsku překládá ze slovinštiny.

Komentáře

 1. Krkoskova michaela

  Ahoj,chystáme se s dětmi 2,5 a 12let do slovinská, 5dni.v plánu je bohinj jezero, vodopády, soutěska vintgar prosím co dál Doporucite vzhledem k věku nejmenší? Kde se nejlépe ubytovat? Děkuji moc

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Ahoj,
   s dětmi by se vám mohla líbit projížďka po jezeře lodí (Bohinj i Bled). Kolem Bohinjského jezera vede stezka, po severním břehu je moc hezká. Méně lidí potkáte v soutěsce Korita Mostnice.
   Pokud vás zajímá lidová architektura, podívejte se do vesničky Studor. Ve vesnici Srednja Vas v Bohinju je sýrárna.
   Na vršky se můžete vyvézt lanovkou od Bohinj. jezera na Vogel.
   Ubytování bych být vámi hledala někde ve vesničkách nad Bohinjským jezerem (Stara Fužina, Srednja vas, Bohinjska Češnjica, Goreljek apod.) My máme ověřené ubytování Ročnjek. Krásné místo i ubytování.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 2. Jakub Pulpan

  Ahoj, jedeme letos v červnu i právě k jezeru Bled. Jak je to tam prosím s tou lodkou? Kdy se plati za projížďku? Nekde jsem četl, že se kupuje předem na určeném místě, jinde zase, ze az po vypluti z ostrova. Předem děkuji za odpověď a za tento článek, moc pomohl 🙂

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Ahoj, zaplatíte pravděpodobně přímo na loďce. Ale zkuste se ještě poptat ve skupině na Facebooku. Určitě bude víc zkušeností :). Děkujeme a přejeme hezkou dovolenou!

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 3. Jana Manasova

  Dobrý den, nemohu se dočíst zda je oblast Bled nebo Bohinj vhodná pro cykloturistiku? Jsou zde stezky pro kola? Děkuji za doporučení

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, určitě ano. Kolem Bledu jsou stezky po vesničkách a k městečku Radovljica. Dá se jezdit také na planině Pokljuka mezi Bledem a Bohinjským jezerem. U Bohinjského jezera je po dolině také cyklotrasa. Konkrétní trasy se dozvíte na místě v infocentrech.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 4. Frydkova Romana

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je možno si v okolí jezera Bled půjčit kola?

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, na Bledu existuje systém automatického půjčování kol ze stojanů Bled Green Ways: http://www.bled.si/en/what-to-do/bled-green-ways. Nejdříve se musíte registrovat do systému v infocentru Triglavska roža Bled. Podrobný popis, jak systém funguje, najdete na odkazu.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 5. Roman

  Dobrý den prosím vás jak je to tam s pejsky můžou být taky v kempu nebo je tam zákaz? Děkuji za odpověď.

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, pobyt s pejskem je v kempu povolený. Platí se za něj ale poplatek navíc.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 6. Tereza

  Dobrý den, máme malého pejska a rádi bychom navštívili Slovinsko i s ním. Je to s pejskem přístupné i například na Bledský hrad, myslím alespoň se jet k němu podívat (nemusí být prohlídka) nebo to raději ani nezkoušet ? A na kolonádu a procházky okolo jezera nevadí se psem ? Děkuji za odpověď.

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, turisté s pejskem jsou povětšinou tolerováni. Na promenádu úplně bez problému, k hradu se také můžete podívat.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 7. Petr

  Zdravím, jedu začátkem prosince do Bledu,jaké počasí tam bývá. Jaký je advent a turistika v zimě? Díky za odpověď.

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, v prosinci už může být na Bledu zimní pohádka. Počítejte raději se sněhem, i když počasí může být různé. Od konce listopadu už budou na promenádě u jezera adventní trhy.
   Turistika záleží na stavu sněhu, pokud by bylo bez sněhu, dá se téměř cokoli, v případě sněhu jsou vhodné výlety v okolí Bohinjského jezera nebo planina Pokljuka. Na Pokljuce jsou také skvělé podmínky pro běžkaře.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 8. Petra

  Dobrý den, dá se jezdit kolem jezera na In - linech? I v říjnu? Díky za odpověd.

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, kolem celého jezera bohužel není asfalt. Takže se obávám, že jezero neobjedete, jen určité úseky. Doporučujeme ale jen mimo sezónu, v sezóně se na promenádě pohybuje příliš mnoho lidí.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 9. Petra

  Ahoj Eliško, jedeme do Bledu strávit silvestr, můžeš mi doporučit nějaké lyžařské středisko v okolí? Nebo co podnikat v tomto období. Moc děkuji a přeji krásné vánoce. Petra

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Ahoj Petro, z větších středisek jsou nejdostupnější Kranjska Gora nebo Krvavec. Případně Vogel u Bohinjského jezera, tam je ale potřeba počítat s frontou na lanovku od jezera do skiareálu. Zase si ale užijete pěkné výhledy :). Jinak doporučuji procházky u jezera, vyhlídku Ojstrica, Bohinjské jezero, městečko Radovljica. Užívejte oslavy nového roku na Bledu :)! Eliška

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 10. Tomáš

  Slečno Eliško doporučíte nějaké tipy na výlet v období února? A jsou kolem Bledu i nějaké běžkařské tratě nebo případně možnost bruslit? Děkuji za Vaši ochotu. Článek je hezky sepsán

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, určitě se vydejte na výlet k Bohinjskému jezeru. Co se týče běžek, je v případě dobrých sněhových podmínek možnost přímo v okolí jezera, kde upravují trasy mezi okolními vesnicemi. Ideální na běžky je pak planina Pokljuka v horách mezi Bledem a Bohinjským jezerem. Na bruslení můžete využít kluziště na terase kavárny Park nebo na zimním stadionu. Přeji hezkou dovolenou!

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 11. Michaela Laurynová

  Dobrý den. Chci se zeptat nemáte někdo zkušenosti s kempováním autokaravanem v Camping Bled? Nutná rezervace v termínu konec července ? Nebo jiný tip na ověřený kemp ? Předem dekuji za info

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, rezervace v kempu Bled jsou na letní sezónu nutné. Je hodně plno a bez rezervace se s karavanem neubytujete. Rezervace jsou potřeba téměř ve všech kempech v Triglavském národním parku.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 12. Tomáš

  Dobrý den, ještě bych se rád zeptal k parkování: Je možné parkovat třeba u supermarketu a nechat zde vozidlo delší dobu...i několik dnů? Našel jsem někde info, že zdarma a neomezené je parkování u vlakové stanice, je to pravda? A ještě dotaz...hodí se v tehle destinaci třeba na recepci dát nějaký obnos k zisku "lepšího" pokoje, jako např. v Egyptě, nebo to nemá smysl?

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, Bled je turisticky hodně navštěvovaný, proto je parkování všude zpoplatněno. I u železniční stanice je v oficiálním zdroji, že je zde parkování za 5 €/den. Delší parkování u supermarketů bývá na delší dobu také za poplatek. V článku výše najdete mapu s parkovišti, když si rozkliknete každé z nich, najdete tu i cenu.
   Co se týče získání lepšího pokoje za nějaký obnos, myslím, ža by se to nesetkalo s pochopením. Ubytování na Bledu je navíc potřeba s předstihem rezervovat, protože kapacity jsou hodně plné a výběr z pokojů tedy také omezený.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 13. Barbora Holubcová

  Jezero Bled rozhodně doporučuji jako moc hezký výlet. My jsme se nechali odvézt tradiční loďkou na ostrov, kde nám dali 45 minut na prohlédnutí. Což v pohodě stačilo. Vystoupali jsme i k hradu, ale vstupné nám přišlo celkem vysoké (13 euro), takže do hradu jsme nešli. V jezeře jsme se vykoupali, ochutnali jsme výtečnou Kremšnitu, která je tak obří, že by nám stačila jedna pro dva. Také jsme si vyšli na vyhlídku Malá Osojnica, která opravdu stojí za vyšlápnutí. Počítejte s tím, že jezero je hojně navštěvované.
  Soutěsku Vintgar jsme také navštívili a moc se nám líbila. Doporučujeme zajet autem až k parkovišti u vstupu, je tam místa dost a cena za parkování je 4 eura za 4 hodiny. Což vám bohatě stačí. Než ke vstupu do soutěsky dojedete, budou se vás totiž snažit ulovit místní již ve vesnici Spodnje Gorje a tvrdit vám, že dole asi není už místo na parkování. Což se může stát, ale vrátit se můžete vždy. Soutěska je také hodně navštěvovaná, ale uvnitř se lidé tak nějak pěkně rozptýlili, takže nás nic nerušilo.
  Informace k oběma výletům jsme čerpali zde.

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

 14. Marie

  Dobrý den, je třeba si rezervovat místo v kempu pro obytné auto v době Velikonoc?

  Přidat komentář

  Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

  1. Eliška Bernardová autor článku

   Dobrý den, ve Slovinsku je vždy lepší jezdit s rezervací. Raději doporučujeme.

   Přidat komentář

   Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Přidat komentář

Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.