Bled Ski Safari – lyžování v 13 alpských skiareálech s ubytováním na Bledu

Nejpohádkovější místo zimního Slovinska je nepochybně jezero Bled s malebným ostrovem a monumentálním hradem na skále. Jak spojit tuto zimní podívanou s lyžováním ve slovinských Alpách? Představujeme vám lyžařský balíček s ubytováním na Bledu a jednotným skipassem hned do několika skiareálů.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Obsah

Vzdálenost z ČR: 608 km z Prahy, 530 km z Brna
Platnost balíčku: 1. 12. 2019 – 31. 3. 2020 (neplatí 30. 12. 2019 – 2. 1. 2020)
Cena od: 84 €/osobu na noc
Cena zahrnuje: ubytování s polopenzí, Ski Pass Slovenian Alps, skibus do střediska Krvavec, neomezený vstup do bazénů komplexu Živa wellness centre (noční plavání do 23:00), sleva na vstup do saun
Minimální počet nocí: 2

Lyžařský balíček hotelů Sava Hotels & Resorts nabízí spojení pohodlného bydlení ve dvou úrovních hotelů na Bledu se skipassem do pěti slovinských areálů a osmi středisek v Rakousku a Itálii. Z Bledu tedy můžete absolvovat unikátní ski safari a během pár dní poznat hned několik lyžařských středisek na jednu permanentku.

Bled, Slovinsko
V zimě je jezero Bled doslova pohádkové. Zažijete tu krásnou zasněženou krajinu i sváteční atmosféru v městečku a na promenádě na břehu jezera. Foto: Franci Ferjan
Kluziště Bled, Slovinsko
Na Bledu se v zimě otevírá také umělé kluziště. Foto: Sava Hotels & Resorts

Jezero Bled je jedno z nejkouzelnějších míst ve Slovinsku a v zimě jeho krása doslova září. Zahalené do sněhové pokrývky si ho můžete vychutnat na promenádě kolem jezera nebo z vyhlídkové terasy Bledského hradu. Doporučujeme také projížďku loďkou na Bledský ostrov. V zimě je promenáda svátečně vyzdobená, potkáte tu stánky s teplými nápoji, občerstvením i různými maličkostmi na památku. U jezera lze využít také kluziště.

Ubytování – dvě úrovně hotelů na Bledu s wellness

Rikli Balance Hotel, Bled, Slovinsko
Ubytování můžete využít v Rikli Balance Hotelu s termálními bazény a výhledy na jezero, nebo v rodinnějším sousedním hotelu Savica. Foto: Sava Hotels & Resorts

Ubytování je na výběr ve dvou hotelích. Luxusní Rikli Balance Hotel**** je skvělou volbou pro páry, které si chtějí užít Bled v největším pohodlí. Pokud netoužíte po luxusu nebo cestujete s rodinou, pravděpodobně zvolíte Garni Hotel Savica****, který má střídmější vybavení a nabízí mimo jiné vyžití pro děti v dětském koutku. V obou hotelích je ubytování s polopenzí.

Cena pobytu začíná od 84 €/osobu na noc v Garni Hotelu Savica **** a 110 €/osobu na noc v Rikli Balance Hotelu ****.

Živa wellness centre, Bled, Slovinsko
Kryté termální bazény Živa wellness centre jsou přístupné hostům ubytovaným v obou hotelech. Najdete tu i vnitřní tobogán. Foto: Sava Hotels & Resorts

Součástí balíčku je neomezený vstup do termálních bazénů Živa wellness centra, které najdete v Rikli Balance Hotelu. Aquapark nabízí šest vnitřních i venkovních termálních bazénů s výhledem na jezero Bled a vnitřní tobogán. Bazény jsou otevřené až do 23:00, takže se po lyžování stihnete důkladně zregenerovat. Využít můžete také sauny, do kterých získáte jako hoteloví hosté snížené vstupné.

Lyžování v 13 alpských střediscích

Permanentka, kterou k pobytu získáte, platí celkem do 13 lyžařských středisek. Nejdostupnějších je pět skiareálů ve Slovinsku. Pokud vás to ale potáhne dál, máte možnost vyrazit i do osmi rakouských a italských areálů. Součástí balíčku není skipass do lyžařského střediska Vogel nad Bohinjským jezerem, který je v případě zájmu potřeba si dokoupit zvlášť.

Podívejte se na mapu se skiareály, které máte na výběr. Níže jsme pro vás podrobněji popsali šest z Bledu nejdostupnějších areálů.

1. Krvavec – vysoko položený areál v Kamnicko-Savinjských Alpách

Skiareál Krvavec, Kamnicko-Savinjské Alpy, Slovinsko
Středisko Krvavec leží jen 25 km od Lublaně. Lanovky vás vyvezou téměř do 2 000 m n. m.
Vzdálenost z Bledu: 42 km, 45 minut
Nadmořská výška: 1450–1971 m n. m.
30 km sjezdových tratí
8 lanovek a 3 vleky

Pokud jste trochu náročnější lyžaři či snowboardisti, nejlepším cílem pro vás bude lyžařský areál Krvavec v Kamnicko-Savinjských Alpách. Areál je také nejdostupnějším střediskem z Bledu. Dojedete sem za 45 minut a většinu trasy pojedete po dálnici. Do areálu navíc jezdí z Bledu skibus, takže můžete nechat auto u hotelu a cestou si odpočinout.

Skiareál Krvavec je relativně vysoko položeným střediskem, díky tomu tu bývají výborné sněhové podmínky. Sjezdovky jsou široké, na nezalesněných svazích a jsou tu také krásné výhledy na Kamnicko-Savinjské Alpy.

V areálu můžete využít také freestyle park a obří slalom. Pro děti tu mají zmenšeninu freestyle parku a pro úplné začátečníky vlečný pás a lyžařský kolotoč.

2. Kranjska Gora – rodinné lyžařské středisko

Skiareál Kranjska Gora, Slovinsko
Skiareál Kranjska Gora nabízí dostatek terénů pro různě zkušené lyžaře. Ideální je také pro rodiny s dětmi. Foto: Iztok Medja
Vzdálenost z Bledu: 40 km, 45 minut
Nadmořská výška: 800–1215 m n. m.
20 km sjezdových tratí
6 lanovek a 13 vleků

Lyžařské středisko Kranjska Gora je z Bledu také velmi dobře dostupné. Najdete tu několik kratších vleků, které jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, ale i delší lanovku s náročnými sjezdovkami. Nedaleko Kranjské Gory je údolí Planica, kam se můžete jet podívat na slavné skokanské můstky.

Kranjska Gora nabízí také skvělé možnosti pro běžkaře. Dostanete se odtud do údolí Planica a Tamar, jedněch z nejkrásnějších dolin slovinských hor.

3. Soriška planina – komornější skiareál u Bohinjského jezera

Skiareál Soriška planina, Bohinj, Slovinsko
Lyžařské středisko Soriška planina je menším a klidnějším areálem nedaleko Bohinjského jezera. Foto: Jošt Gantar
Vzdálenost z Bledu: 33 km, 40 minut
Nadmořská výška: 1287–1550 m n. m.
10 km sjezdových tratí
1 lanovka a 4 vleky

Skiareál Soriška planina najdete nedaleko Bohinjského jezera. Jedná se o menší a klidnější středisko. Má však výbornou polohu s krásnými terény a výhledy. Sjezdovky jsou tu modré a červené. Středisko je vhodné zejména pro rodiny s dětmi nebo méně náročné lyžaře, kteří si rádi užijí klidnější a pohodovější lyžování. Na Soriške planině najdete také běžecké trasy.

4. Kanin-Sella Nevea – nejvýše položený skiareál s propojením do Itálie

Skiareál Kanin-Sella Nevea, Julské Alpy, Slovinsko, Foto: Katja Pokorn
Skiareál Kanin-Sella Nevea najdete ve 2000 m n. m. nad slavným střediskem Bovec. Foto: Katja Pokorn
Vzdálenost z Bledu: 76 km, 1 hodina 20 minut
Nadmořská výška: 1140–2292 m n. m.
30 km sjezdových tratí
7 lanovek a 3 dětské vleky

Kanin je nejvýše položeným lyžařským střediskem ve Slovinsku. S jeho nadmořskou výškou přes 2000 metrů se dá označit za vysokohorský skiareál. Výhodou je velké množství kvalitního přírodního sněhu, který tu drží až dlouho do jara.

Středisko Kanin je propojené s italským areálem Sella Nevea. Lanovka na Kanin začíná v Bovci v údolí Soči, do kterého se dostanete jen přes horské průsmyky, proto je schůdnější a kratší dojet z Bledu do areálu Sella Nevea a začít lyžovačku v Itálii.

Kanin-Sella Nevea se bude líbit zejména náročnějším lyžařům. Máte možnost si tu vyzkoušet i freeride a terény jsou vhodné také pro skialpinisty. Pokud toužíte po výhledech na vysoké horské štíty, toto středisko pro vás bude jasnou volbou.

5. Cerkno – nejoblíbenější středisko mezi Slovinci

Skiareál Cerkno, Slovinsko
Skiareál Cerkno je nejmodernějším ve Slovinsku. Pochlubit se může také krásnými výhledy. Foto: Jošt Gantar
Vzdálenost z Bledu: 47 km, 1 hodina 15 minut
Nadmořská výška: 800–1300 m n. m.
18 km sjezdových tratí
6 lanovek a 2 vleky

Lyžařské středisko Cerkno je trochu ukryté ve spletitých alpských dolinách. Vyplatí se však překonat klikaté cesty a vydat se sem. Cerkno je nejmodernějším střediskem ve Slovinsku s komfortními a rychlými lanovkami, širokými sjezdovkami a skvěle upravenými terény. Pravidelně vyhrává slovinskou anketu o nejoblíbenější skiareál.

Sjezdovky jsou tu od zelených až po černé s krásnými výhledy na Alpy. Svůj terén si tu tedy najde každý a zejména rodiny s dětmi ocení tuto pestrost. S dětmi můžete využít i vnitřní dětský koutek.

6. Dreiländereck – menší areál na rakousko-italsko-slovinském trojmezí

Dreiländereck, Rakousko
Skiareál Dreiländereck najdete na rakousko-slovinsko-italském trojmezí.
Vzdálenost z Bledu: 66 km, 1 hodina 20 minut
Nadmořská výška: 680–1600 m n. m.
17 km sjezdových tratí
1 lanovka a 6 vleků

Dreiländereck neboli trojmezí je rakouské lyžařské středisko na hranici Rakouska, Slovinska a Itálie. Jedná se o menší a klidnější skiareál s pěknými výhledy. Sjezdovky jsou tu od modrých až po černé.

Zimní dovolená na Bledu se skipassem je ideálním spojením zimní atmosféry nejkrásnějšího slovinského jezera, relaxu v termálních bazénech a pestré nabídky lyžařských středisek ve Slovinsku, Rakousku a Itálii. Bude skvělou volbou pro všechny, kteří toho touží na zimní dovolené poznat více a rádi využijí i nabídky špičkového slovinského wellness.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Eliška Bernardová

Eliška Bernardová

Vystudovala slovinštinu a věnuje se objevování slovinské kultury, literatury a místní přírody a zajímavých míst. Vyhledává pro vás zajímavé destinace a mapuje je při svých cestách. Kromě cestování po Slovinsku překládá ze slovinštiny.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.