Arboretum Volčji Potok

Nejnavštěvovanější arboretum na půli cesty mezi Velikou Planinou a Lublaní je zážitkem pro celou rodinu

Arboretum Volčji Potok je ráj pro milovníky krásných zahrad a rostlin. Tuto botanickou zahradu najdete asi 4 km od Kamniku – na cestě mezi Lublaní a Velikou Planinou. Obdivovat zde můžete na ploše 80 hektarů nad 2 500 druhů rostlin. Arboretum tu stojí již od roku 1952, kdy jej založila a pro veřejnost otevřela Univerzita v Lublani. Je oblíbeným turistickým cílem pro ty, kteří si chtějí odpočinout a bez větší námahy se procházet v krásném a klidném prostředí. Pro děti je tu bohatě vybavené hřiště s různými atrakcemi, na kterém se dosyta vyřádí. Můžete se s nimi vydat i na některou ze zajímavých výstav, například výstavu dinosaurů a velryb v životní velikosti.

V arboretu Volčji Potok je k vidění anglický park s několika vodními plochami, francouzská zahrada či rozsáhlá sbírka dřevin. Procházka arboretem je nejkrásnější v jarním období, kdy se příroda probouzí a pohádkově zbarvuje. Na jaře tu navíc můžete zhlédnout oblíbené květinové show či populární výstavu tulipánů. Nicméně kouzlo má arboretum v každém ročním období.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

Duben-srpen8.00-20.00
Září8.00-19.00
Říjen a březen8.00-18.00
Listopad–únor8.00-17.00

Ceny

Dospělí9,00 €
Děti 6 – 15 let6,00 €
Studenti, senioři8,00 €
Rodina (2+5)23,00 €

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.