Arboretum Trenta

Jedinečná alpská botanická zahrada rozprostírající se ve vesničce Trenta s kouzelnými horskými rostlinami

Arboretum Juliana, Trenta, Julské Alpy, Slovinsko. Fotot: Boris Pretnar

Arboretum Trenta je botanická zahrada Alpinium Julijana, která se nachází v údolí Trenta, odkud se často vyráží mimo jiné i na nejvyšší horu Slovinska Triglav. Jedná se o nejstarší botanickou zahradu ve Slovinsku a zároveň jedinou alpínskou botanickou zahradu v zemi. Ke zhlédnutí tu jsou rostliny charakteristické pro Julské Alpy. Botanická zahrada byla založena v roce 1926 Albertem Boisem de Chesne z Terstu, nedaleko kostela sv. Marie.

Fascinující podívanou poskytuje návštěvníkům arboreta nad 600 různých druhů alpských rostlin, včetně vzácných endemitů – druhů, které se vyskytují pouze na území Slovinska. Obdivovat tyto jedinečné horské rostliny můžete na ploše 2 572 m² v nadmořské výšce 800 metrů. Ačkoli je arboretum nejkrásnější v květnu a začátkem června, kdy všechny rostliny kvetou, své specifické kouzlo má i v ostatních měsících.

Chcete-li si naplánovat dovolenou opravdu do detailu, podrobné informace najdete v našem Premium průvodci. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Kontakt

Otevírací doba

1.5.–30.9. (každý den)8.30–18.30

Ceny

Dospělí3,00 €
Děti, studenti2,00 €
Rodina6,00 €

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.