8 kouzelných ubytování ve slovinských horách

Velika Planina, Slovinsko

Slovinské hory jsou parádní místo pro dovolenou naplněnou odpočinkem v dechberoucí přírodě s nezapomenutelnými pěšími a cyklistickými výlety. Vybrali jsme pro vás půvabná ubytování ukrytá v nejkrásnějších slovinských horských oblastech, kde zažijete to pravé alpské Slovinsko a dobijete si baterky.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

1. Chaty Velika Planina – ubytování v krajině jako z Pána Prstenů

Chaty Velika Planina, Stahovica, Slovinsko
Chata Zlatorog je jednou ze čtveřice kouzelných chat rozesetých po Veliké Planině.

Romantické chaty s venkovní terasou přímo na pohádkové náhorní plošině Velika Planina jsou ideální volbou pro ty, kteří vyhledávají výjimečná ubytování v přírodě a ocení všudypřítomné výhledy na okolní hory. Komfortně vybavené ubytování s kuchyňkou je vhodné i pro více rodin nebo partu přátel, chatky totiž pojmou 7 až 20 osob. V některých je k dispozici venkovní krb a dokonce i finská sauna.

Poloha v samém srdci Kamnicko-Savinjských Alp nabízí nejen dokonalý odpočinek v přírodě, ale také výšlap na některý z přilehlých alpských vrcholků.

2. Lenar – oblíbená turistická farma v srdci Alp

Turistická farma Lenar, Logarská dolina, Slovinsko
Farma Lenar se nachází v jedné z nejkrásnějších slovinských dolin.

V malebné Logarské dolině se ukrývá místo, kde nabývá odpočinek v přírodě nových rozměrů. Rodinná farma s ekologickým statusem nabízí pobyt v čisté přírodě s nádhernými výhledy, které se vám vryjí do paměti. Vychutnáte si tu pomalá rána, snídani z čerstvých farmářských produktů i rozlehlou zahradu s půvabnými zákoutími.

Farma je skvělým výchozím bodem pro objevování této malebné oblasti Kamnicko-Savinjských Alp, které je proslulá božským klidem a nádhernými výhledy. Na farmě si můžete vypůjčit kola.

3. Horský dům Majerhold – apartmány i bungalovy blízko Solčavské stezky

Penzion Horský dům Majerhold, Solčava, Slovinsko
Horský dům Majerhold najdete v krásné krajině Solčavska nedaleko Logarské doliny.

Ať už vyrážíte na dovolenou v páru nebo s celou rodinou, v každém případě je komplex Majerhold skvělou volbou, kde se ubytovat v půvabném prostředí Solčavska. Na výběr máte z apartmánů, pokojů i samostatných bungalovů. S vařením si nemusíte lámat hlavu. Výbornou polopenzi si vychutnáte v centrální budově.

Oblast je proslulá panenskou přírodou a malebnými údolími, kde si užijete ničím nerušené procházky s nádhernými panoramaty. Přímo nad ubytováním začíná Solčavská panoramatická cesta – propojující usedlosti a farmy ve svazích severní části Solčavska.

4. Hotel Jelka – nerušený odpočinek v Triglavském národním parku

Hotel Jelka, Pokljuka, Slovinsko
Hotel Jelka leží v krajině planiny Pokljuka u Bohinjského jezera.

Hotel vysoko v horách obklopený uklidňující zelení a nekonečným tichem na planině Pokljuka v Triglavském národním parku. Umístěním v nadmořské výšce 1300 metrů a četnými turistickými a cyklistickými trasami v okolí je hotel Jelka skvělým místem, odkud vyrážet na túry a výlety do malebné krajiny, v níž se střídají lesy a pastviny. Kromě půvabné přírody vám hotel k odpočinku nabízí wellness centrum s finskou a infra saunou nebo společenskou místnost s posezením a krbem.

5. Villa Vesna – moderní apartmány uprostřed zalesněné planiny Pokljuka

Villa Vesna, Pokljuka, Slovinsko
Villa Vesna leží v klidné přírodě planiny Pokljuka mezi Bohinjským jezerem a Bledem

Apartmánovou Villu Vesna po vydařené rekonstrukci naleznete uprostřed klidné přírody na idylické planině Pokljuka – mezi Bledem a Bohinjským jezerem. V moderních apartmánech a studiích pro dva až šest osob najdete vše potřebné od plně vybavené kuchyně, přes vlastní koupelnu a v některých také balkon. Ubytování citlivě zasazené do lesní krajiny daleko od turistického ruchu je dokonalým útočištěm pro milovníky klidu a čisté horské přírody.

6. Pristava Lepena – útulné ubytování nad řekou Soča nejen pro milovníky koní

Pristava Lepena, Údolí Soči, Slovinsko
V areálu ubytování Pristava Lepena se pasou bílí koně Lipicáni. Hosté se na nich mohou i svézt.

Uprostřed lesů nad smaragdovou řekou Soča najdete alpskou vesničku, kde se můžete ubytovat ve dvoupodlažních chatách a pokojích, které tvoří prostor pro dva až osm hostů. Nouzi nebudete mít ani o pořádný relax, který nabízí wellness se saunoujacuzzi a masážemi. V létě si můžete zaplavat ve venkovním bazénu nebo si zahrát tenis.

V rozlehlém areálu se pasou čistokrevní bílí Lipicánové, na kterých se hosté mohou projet. Idylický komplex je tak skvělou volbou pro romantický pobyt ve dvou i dovolenou s dětmi. Vydat se odtud můžete na výlety v malebném údolí Soči, podnikat horské túry či pohodové procházky idylickou přírodou.

7. Krvavec – vysokohorský hotel s panoramatickou terasou a vyžitím pro celou rodinu

Hotel Krvavec, Slovinsko
Hotel Krvavec je vysokohorským hotelem v Kamnicko-Savinsjkých Alpách. V létě turistika, v zimě lyže.

Pro milovníky výhledů je jako stvořený hotel Krvavec, který leží v 1600 metrech nad mořem v jižní části nádherných Kamnicko-Savinjských Alp. Ubytujete se ve dvoulůžkových či rodinných pokojích až pro pět osob, kde převládají přírodní materiály v čele se dřevem. Vysokohorský pobyt si tu vychutnáte včetně snídaně složené z místních specialit a sezónních dobrot. Vystoupejte na vrcholky okolních hor – hotel je skvělým výchozím bodem pro túry.

V areálu je bohaté aktivní vyžití, pro děti lezecká stěna, slackline nebo sjezdy do údolí na tříkolkách či koloběžkách. Autem je to blízko také k pohádkové Veliké Planině. K relaxaci po celodenním dobrodružství vám pak poslouží panoramatická terasa s barem a úchvatnými výhledy do údolí nebo wellness centrum se saunami.

8. Tolc – stylový penzion pod Alpami s famózní restaurací

Penzion Tolc, Sorica, Slovinsko
Penzion Tolc najdete v kopcovité krajině alpského podhůří. Kromě pěkných pokojů nabízí vyhlášená jídla.

V půvabné vesničce Sorica v samém předhůří Julských Alp najdete příjemné ubytování s moderně zařízenými apartmány a pokoji. Kromě krásného interiéru penzion láká na oceňovanou restauraci se skvělou domácí kuchyní, kde ochutnáte tradiční slovinské pokrmy připravené nápaditým způsobem. Vedle restaurace můžete potěšit chuťové pohárky také ve vinném sklípku.

Poloha penzionu mezi Bohinjským jezerem a areálem Cerkno slibuje krásné výlety za přírodními zajímavostmi  – třeba k romantickému vodopádu Savica, ale také parádní horské túry v jižní části Julských Alp.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.