7 nejlepších pláží ve Slovinsku

Pláž Bele skale, Izola, Slovinsko

Slovinské pobřeží měří pouhých 45 kilomentrů. I na tak malém území však najdete krásné pláže, kde si koupání opravdu užijete. Kde je ve Slovinsku nejlepší koupání? Vybrali jsme pro vás ty nejhezčí pláže. A nakonec jeden bonus, kde najdete nádherné koupání jinde než u moře 😉.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

1. Pláž u resortu Talaso Strunjan

Depandans Vila Park – Talaso Strunjan, Strunjan, Slovinsko
Upravená pláž u resortu Talaso Strunjan je jednou z nejkrásnějších ve Slovinsku.

Jedno z nejkrásnějších koupání na upravené oblázkové pláži s ležením ve stínu borovic a s plážovým barem najdete u resortu Talaso Strunjan ve stejnojmenné vesničce. Nádherně čistá voda, výhled na Piran a pro majitele pejsků dokonce vyhrazené místo pro koupání psů. Prohlédnout si tu můžete i pozůstatek solin, kde se dodnes v omezené míře získává mořská sůl. U pláže je velké parkoviště.

2. Měsíční záliv

Měsíční záliv, Strunjan, Slovinsko
Přirodní pláž Měsíční záliv se skrývá pod skalním útesem v přírodním parku Strunjan kousek od přímořského resortu.

Pokud hledáte romantiku a přírodní koupání, vydejte se na pláž do Měsíčního zálivu. Nad ní se tyčí nejvyšší útes na pobřeží Jaderského moře, Strunjanski klif. Dostanete se sem stezkou ze Strunjanu přes vyhlídku s majestátním křížem a strmou pěšinkou dolů k moři.

3. Bele skale

Bele Skale, Izola, Slovinsko
Pás pobřeží Bele Skale u Izoly. Foto: Jaka Ivančič

Další nádhernou přírodní částí slovinského pobřeží je pás Bele Skale u Izoly. Pláž je přístupná ze směru od Izoly nebo pěšinou z vesnice Dobrava. Přírodní pláže ve Slovinsku jsou charakteristické tmavými velkými oblázky.

4. Pláž s tobogánem v resortu San Simon

Resort San Simon, Izola, Slovinsko. Foto: Luka Kaše, Riiba
Plážový resort San Simon nabízí písečnou pláž a spoustu zábavy pro děti. V blízkosti najdete pozůstatky antické vily. Foto: Luka Kaše, Riiba

Městečko Izola je na koupání výborným místem. Jedna z velmi oblíbených pláží zejména u rodin s dětmi je pláž Simonov zaliv. Vstup do moře je oblázkový s pozvolným sklonem. U pláže je bar, dětské hřiště a hlavně tobogán. Kousek od pláže si můžete také prohlédnou pozůstatky antické vily.

5. Pláž Svetilnik v Izole

Izola, pláž, Slovinsko
Pláž Svetilnik v Izole najdete na konci městečka.

Pěkné koupání najdete dokonce v centru Izoly. Městská pláž v Izole, které se říká Svetilnik (maják), je moc pěkně upravená, má oblázkový povrch, dřevěné plochy i ležení ve stínu stromů. V okolí potkáte stánky se zmrzlinou, suvenýry i krásné obchůdky a restaurace v uličkách města.

6. Pláž Fiesa v Piranu

Barbara Piran Beach Hotel, Fiesa, Slovinsko
Pláž Fiesa najdete na okraji městečka Piran. Je vyhlášená čistou vodou. Foto: Eurotas Hotels

Na okraji nejkrásnějšího městečka slovinského pobřeží Piranu najdete pláž Fiesa s oblázkovým vstupem do moře. Fiesa je pověstná krásně čistou vodou. Navíc tu můžete využít ležení ve stínu borovic i dětské hřiště. U pláže si můžete prohlédnout i zajímavé jezero, kde se mísí slaná a sladká voda.

7. Písečná pláž v Portoroži

Portorož, pláž, Slovinsko
Upravená písečná pláž s moly a pozvolným vstupem do moře v centru Portorože se spoustou barů a restaurací.

Pokud si rádi užíváte živou atmosféru, drinky, dobré jídlo a hudbu, vydejte se do Portorože, největšího letoviska na slovinském pobřeží. V jejím centru najdete písečnou pláž s dlouhými moly, restauracemi, bary a vynikající zmrzlinou.

BONUS: Pláž Velika Zaka na jezeře Bled

Velika Zaka, Bled, Slovinsko, Eliška Bernardová
Zátoka Velika Zaka na jezeře Bled je nádherným místem ke koupání v horské smaragdové vodě.

A nakonec jeden bonus! Pokud se vydáte k nejkrásnějšímu slovinskému jezeru Bled, zajděte si do zátoky Velika Zaka a užijte si nádhernou smaragdovou vodu jezera. V létě je teplota vody velmi příjemná, na rozdíl od jiných horských jezer dosahuje teplota vody v létě až 24 stupňů. Je tomu tak díky termálním pramenům vyvěrajícím na dně jezera.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Eliška Bernardová

Eliška Bernardová

Vystudovala slovinštinu a věnuje se objevování slovinské kultury, literatury a místní přírody a zajímavých míst. Vyhledává pro vás zajímavé destinace a mapuje je při svých cestách. Kromě cestování po Slovinsku překládá ze slovinštiny.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.