Objevte kouzlo slovinských termálů: 5 tipů, kam za dokonalým odpočinkem

Hotel Sotelia, Terme Olimia, Slovinsko

Slovinské termály se pyšní bohatou historií a patří k evropské špičce. Kromě vysoké úrovně služeb také často nabízí bonus v podobě nádherné okolní přírody. Kam se za dokonalým spojením relaxace a malebné přírody vydat?

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

1. Terme 3000 – za léčivou černou vodou do největších slovinských termálů

Hotel Livada Prestige, Moravske Toplice, Slovinsko
Venkovní bazén hotelu Livada s černou minerální vodou v Terme 3000.

Vyhlášený termální komplex ve východním Slovinsku vznikl na termálním prameni, na jehož místě původně hledali ropu. Dnes Moravské Toplice nabízí zasloužený odpočinek ve 30 termálních bazénech s blahodárnými účinky, z nichž nejslavnější jsou právě bazény s černou minerální vodou. Největší slovinské termály však nabízí také rozmanité vyžití pro děti – kromě aquaparku, brouzdaliště a různých vodních atrakcí třeba velké dětské hřiště s různými herními prvky. Pro dospělé jsou tu krásné sauny a relaxační zóny. Využít můžete také různé masáže a procedury.

Hotel Ajda, Terme 3000 Moravske Toplice, Slovinsko
Krásné relaxační zóny v bazénech hotelu Ajda

Když se zrovna nebudete oddávat relaxaci a koupelím v termálních vodách, můžete se vydat objevovat krásy zdejší okolní přírody včetně malebné vinařské krajiny Jeruzalema. Z Česka to navíc do termálů nemáte daleko, z Mikulova jsou to necelé čtyři hodiny jízdy.

Podobně jako nabídka lázeňských služeb jsou pestré také možnosti ubytování – od luxusních hotelů po útulné apartmánové domky s vlastní terasou. Z trojice komfortních hotelů je nejluxusnější Hotel Livada Prestige. Pokud dáváte přednost spíše komornějšímu ubytování, ideální volbou jsou moderní apartmánové domky Prekmurska vas Ajda. Nabízí příjemné ubytování plné soukromí a komfortu a jsou inspirované místní lidovou architekturou. Krásným hotelem s překrásnými bazény je také Hotel Ajda.

2. Terme Olimia –moderní termály s krásnými wellness centry

Terme Olimia, Podčetrtek, Slovinsko. Foto: Cril Jazbec
Terme Olimia jsou jedny z nejmodernějších ve Slovinsku.

Moderní lázeňský komplex leží ve vesničce Podčetrtek na východě Slovinska a díky své poloze mezi bujnými lesy a vinicemi umožňuje prokládat termální radovánky s výlety do překrásné okolní přírody. V první řade však termály nabízí špičkové wellness zóny pro dospělé a úžasné vyžití pro děti. Vnitřní i venkovní termální bazény, saunový svět a venkovní aquapark Aqualuna vytváří z lázní Olimia ideální destinaci pro rodiny s dětmi. Najdete zde největší rodinné wellness ve Slovinsku, bazény s mírně radioaktivní vodou a pro děti třeba horolezeckou stěnu nad bazénem či pirátskou loď. V okolí lázní je mnoho možností na výlety, které najdete v článku o Podčetrtku.

K dokonalému odpočinku můžete využít wellness centrum Orchidelia, které je přístupné jen dospělým a dětem od 14 let

A kde se ubytovat? Možností je hned několik – v příjemném hotelu Breza s několika vlastními bazény a krytou chodbou, která hotel spojuje s wellness centrem Termalija nebo třeba v apartmánové vesničce Village Lipa, která leží stranou největšího ruchu a přitom na dosah bazénů a veškerých služeb. Vyzkoušet můžete také glampingové stany vhodné pro páry i rodiny s dětmi nebo luxusní hotel Sotelia.

3. Terme Zreče – ideální pro spojení aktivní a relaxační dovolené

Vile Terme Zreče, Zreče, Slovinsko
Terme Zreče vybízí ke spojení aktivní dovolené v horách s pohodou v termálech.

Lázně Zreče jsou umístěné ve středu pohoří Pohorje pouhých 12 km od lyžařského střediska Rogla, které s termály dokonce spojuje skibus. Poloha termálů je tak skvělá pro kombinaci lyžařské, ale i letní aktivní dovolené s hýčkáním v termálních pramenech. Stres a napětí zde snadno odbouráte také v saunovém světě nebo relaxací na sluneční terase či v prosklené zimní zahradě. Nudit se nebudou ani děti – v létě je tu pro ně otevřený vodní park se skluzavkami a tobogány, celoročně pak dětský bazén.

Stezku v korunách stromů najdete v nedalekém horském středisku Rogla, které je v zimě skvělým skiareálem.

Ubytování je možné ve dvou hotelích či menších vilkách s pokoji a apartmány. Hotelový komfort si tak naplno užijete ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Atrij s nabídkou pokojů i prostornějších suit. Potřebu většího klidu a soukromí vám zajistí apartmánové domy Ville Terme Zreče v příjemném lesíku a zároveň v bezprostřední blízkostí termálních bazénů.

4. Terme Laško – relax a zážitky pro děti ve známém pivovarském městečku

Hotel Thermana Park Laško, Slovinsko
Hotel Thermana Park Laško a termální bazény

Další lázeňský komplex s bazény, špičkovým wellness i zábavou pro děti leží u řeky Savinja v blízkosti idylické přírody. Termály Laško leží ve stejnojmenném městě s bohatou lázeňskou, ale také pivovarnickou tradicí. Vaří se zde nejslavnější slovinské pivo.

Vnitřní část vodního parku Thermana Laško je skrytá pod panoramatickou skleněnou kupolí, která se v létě za příznivého počasí otevírá. Pro nejmenší návštěvníky je tu dětské vodní hřiště, pro větší děti zase skluzavky, tobogány, divoká řeka nebo bazén s vlnobitím. Dospělí si přímo pod kupolí užijí relaxaci v termálních a masážních bazénech a vířivkách.

Hotel Thermana Park Laško, Slovinsko
Vnitřní bazénový komplex Thermana Laško

Ubytování zajišťuje čtyřhvězdičkový hotel Thermana Park Laško, který v roce 2019 získal ocenění nejlepší wellness hotel ve Slovinsku. Nedílnou součástí pobytu je rozmazlování vašich chuťových buněk v hotelové restauraci a kavárně, kde můžete ochutnat místní sladké speciality v čele s tradičním perníkem. V nedalekém hradě sídlí dokonce restaurace s Michelinským oceněním.

5. Terme Snovik – termální radovánky nedaleko Veliké Planiny

Terme Snovik, Slovinsko
Terme Snovik v podhůří Alp jsou rájem pro milovníky hor a termálních pramenů

Milovníky horské přírody jistě zaujmou termály Snovik – nejvýše položené termální lázně ve Slovinsku. Najdete je nedaleko obce Kamnik v podhůří Kamnicko-Savinjských Alp – poloha na úpatí Alp tak ještě umocňuje blahodárný účinek léčivých pramenů. Termály Snovik mají vlastní vrty minerální vody, která je vhodná ke koupání i konzumaci. Koupat se můžete ve vnitřních a v létě i venkovních bazénech s tobogány, které vykouzlí úsměv na tváři hlavně dětem.

Terme Snovik, Kamnik, Slovinsko
Vnitřní bazén v termálech Snovik.

Snovik jsou výbornou volbou pro rodiny s dětmi i všechny, kdo ocení možnost pohybových aktivit. Přímo v hotelu vám zapůjčí sportovní vybavení, včetně elektrokola nebo holí na nordic walking. Směle se tak můžete vydat na túry nebo pohodovější procházky, třeba až na pohádkovou Velikou Planinu. Ubytovat se můžete přímo v  areálu lázní, a to buď v pokojích nebo apartmánech až pro 5 osob

Vydejte se poznat slovinské termály, z nichž můžete podnikat výlety do úchvatné slovinské přírody. Rezervujte si svou dovolenou u nás.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte cíl své příští dovolené

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.