5 nejfotogeničtějších podzimních míst ve Slovinsku

Slovinsko láká na krásné přírodní scenérie celý rok, ale s podzimní barevností se jeho krása ještě znásobí. Když totiž podzim maluje, mění se jezera, vinice, soutěsky i zelená města v jednu parádní podívanou, která vybízí k zachycení objektivem. Kam se ve Slovinsku vydat za těmi nejfotogeničtějšími podzimními místy a výhledy?

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

1. Bled – slovinský klenot v podzimním hávu

Ojstrica, Bled, Pohled na jezero, Slovinsko
Jeden z nejkrásnějších výhledů na jezero Bled se otevírá z vrcholku Ojstrica.| Foto: Wikipedia Commons

Jezero Bled nabízí jedny z vůbec nejkrásnějších scenérií po celý rok a podzimní období není výjimkou. S trochou nadsázky se dá říct, že na Bledu takřka nejde vyfotit špatnou fotku. K místům, kde se otevírají ty nejmagičtější výhledy patří hora Ojstrica (610 m) a vyhlídka Mala Osojnica (685 m).

Vyšlápněte si na ně a budete mít jezero Bled s ikonickým kostelíkem, okolními horami a vznešeným Bledským hradem, který jezero střeží z vysoké skály, jako na dlani. Za pěkného slunečného počasí si tu na podzim užijete opravdu krásnou oku lahodící podívanou a pořídíte překrásné fotky.

2. Vintgar – pohádková soutěska v záři podzimních barev

Soutěska Vintgar, Bled, Slovinsko
Soutěska Vintgar na podzim nabízí překrásnou podívanou bez davů turistů

Zářivé podzimní odstíny kontrastující s šedivými skalisky doplněné smaragdovou řekou – tuto dechberoucí scenérii je možné na podzim spatřit nedaleko jezera Bled. Soutěsku Vintgar vyhloubila řeka Radovna, která tu vytváří působivé skalní útvary. Divokou řeku, jak nadále prohlubuje a tvaruje kaňony, můžete pozorovat z dřevěných můstků a chodníčků, které tudy vedou. Soutěska patří k nejnavštěvovanějším místům v okolí známého jezera, na podzim je tu ale o mnoho klidnější atmosféra a podzimní magii si tu proto můžete vychutnat naplno.

3. Bohinjské jezero – největší přírodní jezero a jeho barevné okolí

Vyhlídka, Bohinjsko Jezero, Slovinsko
Vyhlídka Peč nad Bohinjským jezerem | Foto: Deposit Photos

Největší slovinské přírodní jezero nesmí v našem seznamu nejfotogeničtějších podzimních míst chybět. Procházka kolem Bohinjského jezera je za slunečného počasí, kdy se barevné listí zrcadlí na hladině jezera, velkým zážitkem, který přímo volá po zvěčnění. Cesta kolem jezera je dlouhá 11 km a můžete si na ní udělat zastávku na mostě přes řeku Savu Bohinjku s gotickým kostelem sv. Jana Křtitele.

Úžasný obrázek ledovcového jezera se zbarvenými okolními lesy, kopci a horskými štíty se vám naskytne z vyhlídky Peč. Kombinace jezera, skalnatých hor a lesů společně vytváří dokonalou kompozici.

4. Lublaň – podzimní proměna zelené slovinské metropole

Lublaň, Slovinsko. Foto: Dean Dubokovič
Hlavní město Lublaň je na podzim díky bohaté zeleni barevnou pastvou pro oči. Foto: Dean Dubokovič

Lublaň patří k nejzelenějším městům Evropy a na podzim se tak zdejší bohatá zeleň promění v zářivé odstíny oranžové, žluté a červené. Toulky hlavním slovinských městem s foťákem v ruce tak na podzim umožňují zachytit skvosty lublaňské architektury prodchnuté kouzelnou atmosférou tohoto ročního období. Pestrost Lublani vtisklo také architektonické mísení baroka, moderny a secese s charakteristickými stopami slavného slovinského architekta Jože Plečnika.

5. Vinice – symbol lásky uprostřed vinné révy

Špičnik, silnice srdce, Slovinsko
Oblíbený symbol slovinských vinic je silnice ve tvaru srdce ve vesničce Špičnik u Mariboru.

Vinice patří na podzim k oblastem, kde je v kombinaci se slunečním počasím možné pořídit krásné podzimní snímky. Romantický pohled se vám naskytne ve vinicích nedaleko Mariboru. Srdcovitý tvar silnice vedoucí mezi vinicemi najdete v obci Kungota. Nejpůsobivější výhled na tuto romantickou silnici se vám naskytne od sochy sv. Jiří na koni nebo od rodinné usedlosti Dreisibner.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

178 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.