5 idylických farem ve Slovinsku – kam za unikátní atmosférou a gastronomií

Ubytování Pri Kovačniku, Slovinsko

Turistické farmy ve Slovinsku nabízejí jedinečný zážitek z dovolené, který přitahuje stále více lidí. Není divu. V náruči přírody si odpočinete od shonu všedního dne, ochutnáte místní produkty a poznáte pořádný kus autentické slovinské kultury. Které turistické farmy můžeme nejvíce doporučit?

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

Lenar – rodinná farma v srdci idylické Logarské doliny

Turistická farma Lenar, Logarská dolina, Slovinsko
Na farmě Lenar se nebudete moci nabažit úžasných horských panoramat.

Turistická farma Lenar je díky své poloze uprostřed Logarské dolinyjednoho z nejkrásnějších alpských údolí v Evropě – unikátním místem pro dovolenou v čisté přírodě. Nedávno zrekonstruovaná rodinná usedlost s ekologickým statusem vám nabídne útulné ubytování ve venkovském stylu s respektem k místnímu koloritu.

Ráno si v tradiční jídelně s pecí pochutnáte na lahodné snídani složené z místních produktů a můžete vyrazit prozkoumávat krásy Logarské doliny – pěšky i na kole, která vám na farmě zdarma zapůjčí. Na rozlehlé zahradě se dá skvěle relaxovat, pozorovat pasoucí se koně a kozy a děti mají dostatek prostoru pro různé venkovní hry.

Šenkova domačija v Jezersku – jedna z nejstarších usedlostí ve Slovinsku

Šenkova domačija, Jezersko, Slovinsko
Šenkova domačija leží v nádherném Jezersku pod Kamnicko-Savinjskými Alpami

V nedalekém údolí Jezerska leží perla mezi slovinskými farmami. Šenkova domačija nabízí poklidnou dovolenou pro celou rodinu, ráj pro milovníky přírody, turistiky, ale i vášnivé cyklisty a horolezce. Více než 500 let starý statek majitelé citlivě zrekonstruovali a proměnili v místo, kde se snoubí úcta k tradicím, láska k přírodě a poctivému jídlu.

Díky tomu si budova zachovala svůj tradiční ráz a je chráněna jako národní kulturní památka. Šenkova domačija hostům nabízí zážitkové ubytování v pokojích a apartmánech, ale také komfort v podobě finské sauny či infrasauny. Unikátní je místní kuchyně složená téměř výhradně z místních produktů.

Firbas – autentičnost a pohostinnost v krajině vína i hrušek

Turistická farma Firbas, Cerkvenjak, Slovinsko
Venkovskou atmosféru východního Slovinska obohacuje farma Firbas i rozmazlováním u bazénu

Další sympatická rodinná farma leží uprostřed malebných viničních kopců nedaleko města Maribor. Kromě idylické okolní krajiny a odpočinku v čerstvě zrekonstruovaných pokojích, apartmánech nebo glampingových chatkách nasajete pohodu také od rodiny Firbasů. Sami jsme zažili jejich pohostinnost a potěšili své chuťové pohárky domácími produkty z hrušek, poctivými pomazánkami, sýry i vyhlášenými uzeninami. Zdejší kuchyně se totiž může pochlubit hned několika oceněními včetně slovinské značky kvality.

Vyrazte k Firbasům s dětmi a dopřejte jim parádní zážitek v přírodě. Mohou se podívat za zvířátky od králíků po ovce až koně, projet se na traktoru nebo si vyzkoušet různé drobné farmářské práce, třeba sběr čerstvých vajíček či ranní krmení. Farma je skvělou základnou pro poznávání vinařské krajiny včetně nejznámější oblasti Jeruzalemsko-Ormoške gorice. Přímo na farmě si můžete vypůjčit elektrokola.

Eko farma Urška – místo s respektem k přírodě, kde načerpáte sílu

Eko farma Urška, Stranice, Slovinsko
Tak krásné výhledy z bazénu jako na farmě Urška zažijete málokde

Silný důraz na šetrnost k přírodě a úcta k tradicím jsou hlavní pilíře, kterými se řídí na Eko farmě Urška ve východním Slovinsku nedaleko termálů Zreče. Farma nabízí restauraci s ekologickými produkty domácí výroby, roztomilé dvoulůžkové a rodinné pokoje i možnost nevšedního přespání na seníku.

Vliv nedalekých termálních lázní ztělesňuje zdejší wellness dům s parní a tureckou saunou, masážní sprchou, vířivkou, ale také s unikátní sennou lázní. Odpočívat můžete také při procházce zdejší voňavou bylinkovou a květinovou zahrádkou, na terase s bazénem a nádhernými výhledy nebo ve vinném sklípku při ochutnávce domácích vín.

Pri Kovačniku – kulinářský zážitek nedaleko Mariboru

Pri Kovačniku, Maribor, Slovinsko
Turistická farma Pri Kovačniku je vyhlášená svou domácí gastronomií po celém Slovinsku. Většina surovin je z vlastní produkce nebo od okolních farmářů.

Kouzelné místo asi půl hodiny jízdy od Mariboru je vyhlášené špičkovou gastronomií. V kulinářském umění farmy Pri Kovačniku hrají hlavní roli pokrmy založené na tradičních receptech z místních surovin, za kterými na farmu přijíždí lidé z celého Slovinska. Krásně upravená farma Pri Kovačniku je skvělým místem, kde strávit pár dní pokojné dovolené. Vyrážet můžete do přírody i nedalekého druhého největšího města Slovinska Mariboru.

Farma je velmi vstřícná k rodinám s dětmi. Čeká tu na ně venkovní hřiště se zahradním domečkem, skluzavkou, houpačkou, malým kolotočem i pláckem na fotbal a spoustou hraček. Farma je navíc doslova plná zvířat, která si děti zamilují.

S výběrem, kam se ve Slovinsku vydat, vám pomůže náš Premium průvodce. Najdete v něm plány dovolených v nejoblíbenějších oblastech Slovinska, trasy výletů i horských treků. Získáte také tipy, jaké si koupit lokální produkty a slevy na vstupy do památek, se kterými ušetříte až 2 500 Kč.

Najděte své vysněné ubytování ve Slovinsku❤️

S výběrem vám pomůžeme!

177 prověřených ubytování
Férové ceny bez navýšení
Profi péče o zákazníky
Premium průvodce k rezervaci zdarma, se kterým ušetříte až 2 500 Kč na vstupném
Vyberte si ubytování

O autorovi

Kristýna Kousalíková

Kristýna Kousalíková

Pozorná cestovatelka, která si při cestování vychutnává jedinečnou atmosféru místa a pokouší se ji alespoň trochu zachytit foťákem. Nejlepší cesta je pro ni kombinace poklidné přírody a potulování se městem s pozorováním okolního dění z kaváren a zahrádek.

Komentáře

    Přidat komentář

    Odeslání komentáře souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.